путін використовує викрадених українських дітей як зброю – українські посадовці в інтерв’ю The Sun
Вони висловлюють побоювання, що ці діти можуть бути залучені до російської армії в майбутньому

Україна вчергове закликає повернути тисячі дітей, які були вивезені до росії з початку війни, при цьому офіційні особи попереджають, що їх примусове переміщення та виховання становлять серйозну гуманітарну проблему й загрозу безпеці.
Радниця керівника Офісу Президента України Дар’я Зарівна та заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца наголосили, що жодні мирні переговори не можуть бути успішними, поки ці діти не повернуться до своїх сімей.
Про це вони розповіли в інтерв'ю британському виданню The Sun 1 квітня.
Зарівна наголосила, що дітям, вивезеним до росії, систематично намагаються стерти їхню українську ідентичність. Вона висловила побоювання, що деякі з них можуть бути залучені до російської армії у майбутньому.
«Ми маємо багато випадків, коли українська молодь була залучена до військових організацій», – сказала Зарівна.
«росія використовує цих молодих українців як майбутню зброю не лише проти України, а й проти всієї Європи», – наголосила вона.
За словами українських чиновників, десятки тисяч дітей були примусово переселені з початку війни, багато з яких поміщені в російські сім’ї й тепер мають нові імена.
З’явилися тривожні повідомлення про табори, де діти проходять програму перевиховання. Часто таким дітям говорять, що їхні сім’ї покинули їх, що ще більше ускладнює їх потенційне повернення.
Заступник міністра закордонних справ Беца наголосила на руйнівному впливі, який це мало на сім’ї.
«Це не просто статистика, 20 000. За кожною цифрою стоїть життя, – заявила вона. – Ми повинні повернути кожну дитину».
Беца також наголосила: «Агресорів не треба заспокоювати. Ми не можемо жити у світі, де безкарність переважає над верховенством права. Тому Україна виступає за посилення міжнародних механізмів відповідальності».
Україна запустила ініціативу Bring Kids Back UA, щоб сприяти поверненню викрадених дітей. Зарівна окреслила багатоетапний підхід, який включає негайну медичну та психологічну допомогу, довгострокові програми реінтеграції та забезпечення безпечного житла.
«Для нас важливо, щоб діти, які повертаються, возз’єдналися з родичами або поселилися в українських родинах», – сказала Зарівна. – Ми повинні забезпечити їх реабілітацію та реінтеграцію».
«Наше завдання – працювати з ними, допомогти їм відновити довіру та відновити зв’язок зі своїм корінням, – сказала Беца. – Це непросте завдання, але це одна з найважливіших місій України».
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського диктатора путіна та російського уповноваженого у справах дітей Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер пообіцяв, що його країна зробить усе можливе для підтримки повернення українських дітей, незаконно вивезених до росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].