Норвегія збільшить допомогу Україні до $8 млрд
Столтенберг, нині міністр фінансів країни, пояснив, що ці кошти не чинитимуть тиску на національну економіку

Уряд Норвегії прийняв рішення значно збільшити обсяг допомоги Україні в 2025 році – з раніше запланованих 35 млрд до 85 млрд норвезьких крон (близько $7,8 млрд).
Про це повідомив міністр фінансів країни Єнс Столтенберг, передає норвезька телерадіокомпанія NRK.
«Ми збільшуємо втричі військову підтримку», – підкреслив Столтенберг.
Він додав, що кошти витрачатимуться за межами Норвегії і, таким чином, вони не чинитимуть тиску на національну економіку.
Про плани збільшити підтримку Києва на початку березня говорив прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере. Він анонсував, що уряд незабаром звернеться до парламенту з ініціативою перегляду бюджету допомоги Україні.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Норвегія послідовно надає військову, фінансову та гуманітарну допомогу Києву.
За цей час українська сторона отримала від Осло системи протиповітряної оборони, артилерію, бронетехніку та ракетні озброєння. Крім того, Норвегія бере участь у міжнародних фондах із закупівлі озброєнь для ЗСУ, а також у відновленні української енергетичної інфраструктури, що постраждала від російських обстрілів, надаючи обладнання та фінансові ресурси.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].