Китай намагається посунути НАТО в Чорному морі
Пекін інвестує сотні мільйонів доларів та отримує майже половину акцій стратегічного порту у Грузії

Китай планує зміцнити свою позицію в Чорному морі, знизити вплив НАТО на стратегічні води, щоб зрештою витіснити звідти Альянс.
Про це в Telegram написав керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко.
За його словами, Грузія передала будівництво стратегічного глибоководного порту Анаклія китайським компаніям, вилучивши США з проєкту. Цей порт розташований за 30 км від російської військової бази в Очамчире.
За словами Коваленка, Пекін інвестує «сотні мільйонів доларів і отримує майже половину акцій». Також він назвав порти «геополітичним важелем». Й Анаклія – не поодинокий випадок.
«Китай уже присутній у Поті, заходить у Батумі, просуває проєкти у Вірменії та контролює логістику Абхазії. Грузинський уряд дедалі активніше інтегрується в китайську модель управління, з Huawei в інфраструктурі, з «антиіноземними» законами й іншим», – написав керівник ЦПД.
Також він назвав китайську експансію на чорноморському напрямку «сигналом для Альянсу», адже Пекін зможе здобути більший доступ до Європи напряму, минаючи Арктику й Україну.
«Стратегія Сі Цзіньпіна зараз проста: витіснити НАТО зі східної частини Чорного моря, звести альтернативний маршрут до Європи без участі рф і Туреччини та розширити військово-логістичну мережу КНР під виглядом цивільних об’єктів», – зазначив Коваленко.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міністерство торгівлі Китаю заявило, що вживатиме подальших заходів у відповідь, якщо президент США Дональд Трамп виконає свою погрозу запровадити додаткові 50% мита на китайські товари.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].