Естонія обіцяє нову військову допомогу Україні, в тому числі дрони та цифрову технічну підтримку
Країна виділить 5 млн євро для ІТ-коаліції та ще 5 млн євро для підтримки навчання українських військовослужбовців

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур прибув до Києва з робочим візитом, де зустрівся з представниками Міністерства оборони України, щоб обговорити пріоритети безпекової допомоги та можливості співпраці з оборонно-промисловим комплексом Естонії, повідомило 8 квітня Міноборони України.
До складу української делегації увійшли заступники міністра оборони Сергій Боєв (європейська інтеграція), Катерина Черногоренко (цифровий розвиток) і Валерій Чуркін.
Міністр Певкур представив дорожню карту того, як оборонна промисловість Естонії може сприяти обороні України, і продемонстрував її поточні виробничі можливості.
«Естонія продовжить допомагати та підтримувати Україну – у нашому національному бюджеті на ці цілі виділено понад 0,25% ВВП. Ми працюємо над тим, щоб Україна отримала все необхідне для досягнення справедливого та міцного миру», – сказав Певкур.
Естонія також наголосила на важливості постачання Україні боєприпасів і оголосила про додаткове фінансування двох важливих ініціатив цього року: 5 млн євро для ІТ-коаліції та ще 5 млн євро для підтримки навчання українських військовослужбовців.
Сторони також домовилися активізувати співпрацю щодо поставок безпілотників в Україну. Естонія є активним членом Міжнародної коаліції безпілотників і має власні потужності з виробництва БПЛА.
«Формат співпраці з Естонією є дуже ефективним. Цю модель ми прагнемо відтворити з іншими союзниками. Ми вже надали Естонії список наших пріоритетних потреб», – сказав заступник Міністра оборони Сергій Боєв.
Заступниця міністра Катерина Черногоренко поінформувала естонську делегацію про досягнення України в цифрових технологіях, пов’язаних з обороною, зокрема про військові програми, розроблені міністерством, і поточну розробку системи керування бойовими діями DELTA.
«Ми подаємо приклад іншим країнам, інтегруючи цифрові послуги не лише в повсякденне життя, а й у військову галузь. Я дякую Естонії за підтримку наших ініціатив і за її активне лідерство в ІТ-коаліції», – зазначила Чорногоренко.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше парламент Естонії підготував закон, який дозволить Силам оборони країни використовувати військову силу проти комерційних суден, підозрюваних у спробі пошкодити підводні кабелі або іншу критичну інфраструктуру.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].