Німеччина хоче запустити на орбіту власне сузір’я супутників до 2029 року
Вартість створення повноцінного супутникового угруповання може досягати 10 млрд євро

Міністерство оборони Німеччини має намір до 2029 року розгорнути в космосі як мінімум одне власне супутникове угруповання.
Джерело. Про це повідомляє Handelsblatt із посиланням на обізнані джерела. Йдеться про створення мережі з кількох сотень супутників, які будуть виконувати завдання стратегічного значення – від забезпечення зв'язку до спостереження за Землею.
Представник Міноборони ФРН підтвердив виданню факт підготовки подібного проекту, проте відмовився розкривати деталі, пославшись на міркування національної безпеки.
Він уточнив, що зараз відомство розглядає різні варіанти реалізації ініціативи, а метою є посилення потенціалу Німеччини у сфері космічної розвідки.
За оцінками експертів, опитаних Handelsblatt, вартість створення повноцінного супутникового угруповання може досягати 10 млрд євро.
На сьогодні на орбіті у розпорядженні Бундесверу знаходяться лише 8 чи 10 супутників – для повноцінного автономного угруповання необхідно в рази більше, наголошує видання.
Досі Німеччина, як і багато інших європейських країн, покладалася в основному на космічну інфраструктуру своїх союзників, насамперед США. Однак після повернення Дональда Трампа на пост президента США в ЄС виникли сумніви щодо стабільності раніше досягнутих домовленостей із Вашингтоном.
Так, у лютому Україна на тлі розбіжностей із американською адміністрацією опинилася під загрозою обмеження доступу до супутникового зв'язку Starlink, нагадує Handelsblatt.
У березні Євросоюз виступив з ініціативою щодо фінансування європейської альтернативи Starlink. В оборонному документі Єврокомісії, як писала Financial Times, наголошується на необхідності інвестицій у послуги супутникового зв'язку, що надаються провайдерами, що базуються в країнах ЄС.
Зокрема йшлося про «фінансування доступу українських військових до таких сервісів», щоб мінімізувати залежність від політиків за межами Європи.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що європейська компанія Eutelsat не зможе повністю замінити Starlink в Україні – ключовою проблемою є нестача інвестицій у супутники на низькій орбіті.
Як стало відомо, Німеччина фінансує використання Україною альтернативи Starlink – французької мережі Eutelsat. Ця компанія вже близько року надає послуги супутникового Інтернету в Україні за фінансування уряду Німеччини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].