В Європі змирилися з виведенням частини американських військ з континенту, і просять США хоча б попередити про це – Bloomberg
Деякі зі звичних каналів зв'язку перестали працювати, і європейці побоюються, що не отримають жодного попередження від США

Європейські лідери побоюються, що США можуть різко вивести свої війська з континенту без попередження. У зв'язку з цим вони закликають Вашингтон заздалегідь координувати будь-які подібні плани, щоб уникнути дестабілізації оборони НАТО.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За словами джерел агентства, європейські чиновники вже змирилися з тим, що адміністрація президента США Дональда Трампа майже напевно виведе частину з контингенту у 80 тисяч американських військовослужбовців, дислокованих у регіоні.
Тепер вони зосереджені на тому, щоб пом'якшити найгірші наслідки таких змін.
Будь-яке рішення Білого дому про виведення військ та озброєнь з Європи може підірвати зусилля союзників США щодо НАТО, спрямовані на стримування російської агресії.
Особливо вразливими є країни східного флангу Альянсу. 8 квітня джерела NBC News повідомили, що США розглядають можливість виведення 10 тисяч із 20 тисяч солдатів, розгорнутих у Польщі та Румунії у 2022 році.
До лютого 2022 року в Європі дислокувалися близько 65 тисяч американських військовослужбовців, а після вторгнення рф в Україну їх чисельність досягала 100 тисяч.
Співрозмовники агентства зазначили, що деякі зі звичних каналів зв'язку перестали працювати з поверненням Трампа в крісло президента, і європейці побоюються, що не отримають жодного попередження від США щодо скорочення військової присутності в регіоні, а дізнаються про все із ЗМІ.
У зв'язку з цим вони хочуть добитися від американських партнерів зобов'язання заздалегідь повідомляти про виведення військ.
Паралельно європейські чиновники переконують Вашингтон у перевагах військової присутності на континенті. Зокрема, кажуть, що США «демонструють політичну силу», залишаючись у Європі, розповіло одне із джерел.
Також вони пообіцяли збільшити військові витрати, що є давньою вимогою Трампа.
8 квітня стало відомо про звільнення американських військ з польської авіабази Ясенка, через яку в Україну йде 95% західних озброєнь. Хоча ці сили залишаться в Польщі, командувач сухопутних військ США в Європі та Африці Крістофер Донахью пояснив цей крок необхідністю «оптимізувати» присутність і «заощадити американським платникам податків десятки мільйонів доларів на рік».
До цього джерела The Washington Post говорили, що в адміністрації Трампа обговорюють виведення із Європи всіх 20 тис. американських військових, відправлених туди його попередником Джо Байденом.
Раніше глава Пентагону Піт Гегсет на Мюнхенській безпековій конференції 14 лютого закликав не думати, що «присутність Америки [у Європі] триватиме вічно». Він зазначав, що «суворі стратегічні реалії» змушують США зробити своїм пріоритетом стримування Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.