Енергетичні проєкти отримали майже 17 млрд грн фінансування від банків – опитування НБУ
За 10 місяців бізнес подав понад 4000 заявок на кредити на суму 83,9 млрд грн

Банки за період з 01 червня 2024 року до 31 березня 2025 року отримали 4086 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 83,9 млрд грн і розпочали фінансування таких проєктів (надали кредити та відкрили ліміти) на суму 16,7 млрд грн.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Як свідчать дані опитування 20 банків про кредитування проєктів бізнесу з відновлення енергетичної інфраструктури, обсяг валового портфеля кредитів на енергетичні потреби юридичних осіб з урахуванням погашення станом на початок квітня становить 10,1 млрд грн.
Зокрема, за даними опитування, за березень:
- отримано 207 заявок від бізнесу на суму 2,27 млрд грн;
- схвалено 95 заявок на суму 2,28 млрд грн;
- надано 118 кредитів загальним обсягом 2,6 млрд грн.
Загальна профінансована з червня потужність генерації за наданими бізнесу позиками становить понад 639 мВт. Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих когенераційних установок (260 мВт), побудову СЕС (190 мВт), купівлю дизельних і бензинових генераторів (128 мВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни.
«Здебільшого кредити бізнесу на енергетичні потреби потребують відповідного проєктування, закупівлі обладнання та передбачають поетапне фінансування, тож фактичні обсяги наданих кредитів менші за обсяги отриманих банками заявок. Сума отриманих заявок також завищена через подання клієнтами заявок одночасно в кілька банків і подальший вибір одного з них або взагалі відмову від кредиту на користь альтернативних джерел фінансування», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що банки кредитують і населення. За даними НБУ, протягом березня громадянам надано 533 кредити на енергетичні потреби на суму 99 млн грн, а загалом із червня – 6799 кредитів на суму 936 млн грн. Обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на зазначені цілі з урахуванням погашення становить 789 млн грн.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що банки за 9 місяців видали кредитів на відновлення енергетичної інфраструктури на 14,1 млрд грн. За цей період бізнес подав 3879 заявок на суму 81,7 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].