ЄС планує заборонити російський газ до 2027 року – Bloomberg

ЄС планує заборонити російський газ до 2027 року – Bloomberg

Імпорт із рф скоротився майже до 19% від загального обсягу закупівель газу ЄС минулого року

ЄС планує заборонити російський газ до 2027 року – Bloomberg
Фото: Getty Images

Європейський Союз готується запропонувати заходи, які заборонять імпорт російського газу до кінця 2027 року. Це частина стратегії повного розриву енергетичної залежності від держави, яка до війни була головним постачальником газу для ЄС.

Про це повідомляє Bloomberg.

Найбільшим головним болем для Європи є різке зростання постачання російського зрідженого природного газу, яке зросло до рекордного рівня після того, як ПАТ «Газпром» значно скоротив постачання трубопроводами.

Імпорт із росії скоротився приблизно до 19% від загального обсягу закупівель газу ЄС минулого року з понад 40% до війни.

Щоб просунутися з планом скорочення цієї залежності, ЄС планує запропонувати в червні заборонити весь імпорт газу за новими угодами з росією та чинними спотовими контрактами. Заходи, що охоплюють спотові контракти, на які припадає близько третини імпорту, набудуть чинності не пізніше кінця 2025 року.

Як і трубопровідний газ, більша частина російського ЗПГ купується за довгостроковими контрактами з європейськими покупцями з жорсткими умовами «бери чи плати» ‒ і від них, як і раніше, важко ухилитися. У планах, які будуть оприлюднені у Страсбурзі у вівторок, комісія збирається оголосити наступного місяця пропозицію про заборону імпорту російського газу як трубопроводами, так і у вигляді CПГ за цими довгостроковими угодами. Заборона набуде чинності до кінця 2027 року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Євросоюз прагне відновити переговори про збільшення закупівель скрапленого природного газу в США. Блок запропонує конкретні пропозиції, аби заспокоїти гнів Трампа щодо мит.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло