Канада хоче арештувати російський літак Антонов Ан-124

Канада хоче арештувати російський літак Антонов Ан-124

Уряд країни вже почав відповідне судове провадження, літак може бути передано Україні

Канада хоче арештувати російський літак Антонов Ан-124
фото Facebook Olga Stefanishyna

Канада розпочала судове провадження щодо арешту російського транспортного літака Антонов Ан-124 «Руслан», повідомила 6 травня віце-прем'єр-міністерка України Ольга Стефанішина в соцмережі.

Літак, що належить російській вантажній авіакомпанії «Волга-Днепр», залишається простоювати в міжнародному аеропорту Торонто Пірсон з початку повномасштабного вторгнення рф в лютому 2022 року на тлі заборони на перельоти російських літаків у канадському повітряному просторі.

Речник МЗС Канади підтвердив канадському виданню InSauga, що уряд Канади розпочав провадження у Вищому суді Онтаріо.

«Генеральний прокурор Канади розпочав провадження щодо конфіскації, звернувшись до Вищого суду Онтаріо з проханням видати Повідомлення про заяву 18 березня 2025 року», – сказала речниця.

«Я переконана, що всі ці дії ведуть до одного результату: «Руслан» незабаром матиме новий дім – в Україні, де він служитиме потребам нашої країни», – заявила Стефанішина.

«Я вдячна Канаді за її непохитну підтримку та рішучі дії. Справедливість – це не просто слово, це конкретні кроки, які ми спостерігаємо сьогодні. І це лише початок», – наголосила вона.

Літак, довжина якого становить приблизно 69 метрів, а висота – 21 метр,  спочатку виготовлявся в Україні, потім в росії.

На 2011 рік було зареєстровано 46 таких літаків (лише половина з них є цивільними). 7 літаків в Україні («Авіалінії Антонова»), 36 літаків – в рф (ВПС РФ – 22, авіакомпанії: «Волга-Днепр» – 10, «Полёт» – 4), 1 – в ОАЕ та ще 2 – в Лівії. 4 літаки розбилися в авіакатастрофах.

Ан-124 на мить будівництва й до появи Ан-225 «Мрія» був найбільшим літаком у світі, позбавивши цього титулу американський C-5 Galaxy. Після знищення «Мрії» в аеропорту «Гостомель» залишається найважчим літаком, другим у світі літаком за вантажопідйомністю після Boeing 747-8 та найбільшим військовим транспортним літаком.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло