Депутати ВР пропонують скасувати мито та ПДВ на товари для виробництва й ремонту безпілотників

Депутати ВР пропонують скасувати мито та ПДВ на товари для виробництва й ремонту безпілотників

Відповідні проєкти закону зареєтровані на сайті ВР

Депутати ВР пропонують скасувати мито та ПДВ на товари для виробництва й ремонту безпілотників
Фото: ілюстративне

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкти №13305 та №13306, які скасовують мито та ПДВ на товари для потреб безпеки і оборони.

Документи до проєктів закону опублікувано на сайті парламенту.

Законопроєкти передбачають внесення змін до Податкового та Митного кодексів України з метою розширення переліку товарів оборонного призначення, ввезення яких на митну територію України звільняється від оподаткування ПДВ та мита.

Так, зокрема, пропонується:

  1. Доповнити перелік оборонних товарів, операції з ввезення яких не обкладаються ПДВ та митом, оптичними волокнами, волоконно-оптичними джгутами та кабелями (відповідно до кодів УКТ ЗЕД 9001 10 90 10 і 9001 10 90 90).
  2. Звільнити від ПДВ та мита ввезення зазначених товарів, якщо вони імпортуються підприємствами для власного використання у виробництві або ремонті:
    • повітряних, наземних і водних безпілотних систем (класифікованих за товарними групами 84, 85, 87, 90, 93 та позиціями 8806, 8906 УКТ ЗЕД);
    • котушок із волоконно-оптичним кабелем, що використовуються в таких системах.

Крім того, передбачається звільнення від ПДВ та мита для ввезення зазначених товарів, якщо вони постачаються:

  • Збройним силам України,
  • іншим військовим формуванням,
  • правоохоронним, розвідувальним органам,
  • органам спеціального призначення з правоохоронними функціями,
    для використання у виробництві або ремонті безпілотних систем.

Очікується, що прийняття вищезазначених законопроєктів сприятиме підвищенню обороноздатності України та ефективності використання бюджетних коштів у сфері оборони.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський підписав закон про безперешкодну торгівлю за новими митними правилами. Українські експортери зможуть паралельно використовувати старі та нові сертифікати до кінця 2025 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло