Лавров звинуватив Макрона і Стармера в тиску на Трампа
Міністр російського МЗС підтвердив, що росія не збирається погоджуватися на припинення вогню

Міністр закордонних справ рф Сергєй Лавров заявив 21 травня, що москва не погодиться на безумовне припинення вогню в Україні, і розкритикував зростаючий тиск з боку президента Франції Еммануеля Макрона та прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера на Сполучені Штати.
Його коментарі прозвучали після телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і путіним 19 травня, під час якої російський диктатор згадав про потенційну розробку меморандуму, який може включати тимчасове припинення вогню.
Лавров відхилив пропозиції щодо угоди про перемир'я, стверджуючи, що спочатку потрібно вирішити так звані «першопричини» війни.
«Зараз, коли нам кажуть: «Давайте встановимо припинення вогню, а потім побачимо», ми відповідаємо: «Ні, ми вже проходили через це раніше, і ми не хочемо, щоб це повторювалося»», – сказав міністр, маючи на увазі переговори навесні 2022 року в Стамбулі.
Лавров також звинуватив європейських лідерів, Макрона, Стармера та президента Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн у тиску на Трампа, щоб він запровадив суворіші санкції проти росії.
«І макрони, стармери, фон дер ляєни та інші діячі Європи, які зараз істерично вимагають від Сполучених Штатів приєднатися до антиросійських дій і наростити кількість санкцій, – це просто їх видає з головою», – сказав міністр.
Європейські лідери побоюються, що Трамп вийде з переговорів про припинення війни, сказав Bloomberg європейський чиновник.
За словами іншого, Трамп дав зрозуміти, що не хоче вводити нові санкції та перестає наполягати на своїй власній пропозиції про припинення вогню. Чиновник також додав, що у Києві та Європі не згодні з планом Трампа перейти до прямих переговорів між росією та Україною.
Що це можуть бути за переговори, не зрозуміло. За словами путіна, під час телефонної розмови вони з Трампом домовилися, що «росія запропонує і готова працювати з українською стороною над меморандумом щодо можливого майбутнього мирного договору з визначенням низки позицій, таких як, наприклад, принципи врегулювання, терміни можливого укладання мирної угоди і так далі, включаючи і можливе припинення вогню на певний час у разі досягнення».
«Ніхто не знає, що це таке, яка причина [його появи] і чому він має значення», – сказав FT про ідею меморандуму український високопосадовець.
Зеленський заявив журналістам, що пропозиція про меморандум йому «невідома».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].