«Газпром» не сплачуватиме річні дивіденди четвертий рік поспіль

«Газпром» не сплачуватиме річні дивіденди четвертий рік поспіль

Востаннє корпорація віддавала частину свого прибутку 2020 року

«Газпром» не сплачуватиме річні дивіденди четвертий рік поспіль
Фото: Getty Images

Рада директорів «Газпрому» ухвалила рішення не сплачувати дивіденди від прибутку за 2024 рік.

Про це повідомляє російський «Коммерсант».

Реакція інвесторів на таке рішення була негативною. Котирування акцій «Газпрому» на торгах московської біржі протягом п'яти хвилин втратили понад 2%, наближаючись до позначки 130 рублів, мінімуму з 16 квітня.

За даними видання, рішення ради директорів корпорації було очікуваним для учасників ринку. Попри те що, згідно зі звітністю за МСФЗ, «Газпром» у 2024 році одержав чистий прибуток у розмірі 1,32 трлн рублів (проти збитку в 0,58 трлн рублів у 2023 році), а також попри вимоги до держкомпаній виплачувати дивіденди в розмірі 50% чистого прибутку.

Востаннє «Газпром» платив дивіденди за підсумками року в 2020 році – на загальну суму 291 млрд рублів.

У 2022 році рада директорів компанії запропонувала виплатити дивіденди за 2021 рік, проте на річних зборах акціонери (контрольний пакет знаходиться в держави) не підтримали цю пропозицію.

Проте у 2022 році компанія все ж виплатила дивіденди за перше півріччя, сума становила понад 1,2 трлн рублів завдяки рекордно високим цінам на газ після початку вторгнення рф в Україну.

У виданні зазначили, що держава рф контролює понад 50% акцій «Газпрому» безпосередньо (38,37%) і через держкомпанії АТ «Роснефтегаз» (10,97%) і «Росгазифікація» (0,89%).

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що кремль знайшов спосіб, як за допомогою США змусити європейців знову купувати російський газ. США купуватимуть російський газ і продавати його в європейські країни, зокрема, у Німеччину.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло