Макрон закликав Китай вплинути на Північну Корею, щоб вона припинила допомагати росії у війні з Україною
Він попередив, що, якщо цього не станеться, НАТО розгляне можливість розширення своєї діяльності в азіатському регіоні

Китай має вплинути на Північну Корею, щоб та припинила допомагати росії у війні проти України, якщо не хоче, щоб НАТО втручалася у справи Південно-Східної Азії.
Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на конференції з безпеки «Діалог Шангрі-Ла» у Сінгапурі, повідомляє France 24.
Він наголосив, що протягом останніх років виступав проти того, щоб НАТО відігравало якусь роль в Азії.
«Але те, що відбувається з Північною Кореєю, яка діє разом з Росією на європейській землі, – це велике питання для всіх нас», – зазначив він і закликав Китай змусити КНДР повернути війська додому.
Макрон попередив, що, якщо цього не станеться, НАТО доведеться розглянути можливість розширення своєї діяльності в азіатському регіоні.
Північна Корея підтримала росію у війні проти України у рамках договору про стратегічне партнерство між двома країнами. Серед іншого Пхеньян направив близько 15 тисяч своїх солдатів у Курську область, частину якої утримували ЗСУ. Крім того, наразі КНДР забезпечує до половини артилерійських боєприпасів, необхідних російській армії для продовження воєнних дій. В окремих частинах залежність від північнокорейських поставок сягає 100%.
За підрахунком дослідницького центру Open Source Centre (OSC), загалом Пхеньян міг передати москві до 6 млн снарядів. Це стало значним доповненням до власного російського виробництва, яке західні чиновники оцінюють у 2–2,3 млн одиниць у 2024 році.
За даними української розвідки, також Північна Корея відправила союзнику 120 самохідних артилерійських установок великої дальності, 120 реактивних систем залпового вогню та 148 балістичних ракет КН-23 та КН-24.
«Без підтримки Кім Чен Іна путін насправді не зміг би продовжувати свою війну в Україні», – зазначав Х'ю Гріффітс, експерт групи ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР.
Бекграунд. Як повідомлялося, Мерц вмовляє Сі Цзіньпіна вплинути на путіна з метою закінчити війну проти України. Сі у відповідь підкреслив, що світ «переживає прискорені зміни, небачені за століття».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].