Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону

Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону

Текст угоди близький до завершення

Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону
Фото: DR

Велика Британія і Німеччина готуються підписати широкомасштабний договір, що включає пункт про взаємну допомогу в разі загрози будь-якій із країн.

Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела.

Прем'єр-міністр Кір Стармер і колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц заклали основу пакту в спільній декларації минулого літа, пообіцявши тіснішу співпрацю в галузі миру і безпеки, а також економічного зростання.

Текст договору близький до завершення, повідомили два чиновники з Лондона. Очікується, що його буде підписано 17 липня, перш ніж обидва парламенти підуть на літні канікули.

Один із ключових розділів присвячений обороні та заснований на Угоді Трініті-Гаус, підписаній торік, у якій ідеться про те, що будь-яка стратегічна загроза одній країні становитиме загрозу і для іншої.

У матеріалі йдеться, що це дало б Німеччині можливість мати договір про взаємодопомогу з обома ядерними державами Європи, що відповідає бажанню канцлера Німеччини Фрідріха Мерца посилити стримувальний потенціал континенту окремо від США.

Очікується, що документ міститиме подальші заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, транспортуванням, дослідженнями та інноваціями.

Договір між Штармером і Мерцем став результатом 18 раундів переговорів, три з яких відбулися в Берліні з особистою присутністю, а два – у Лондоні.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Велика Британія та Німеччина спільно розроблять нову зброю «глибокого точного удару» з дальністю дії понад 2000 км.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло