Україна передала Німеччині список необхідного їй озброєння на мільярди євро – BILD

Україна передала Німеччині список необхідного їй озброєння на мільярди євро – BILD

Йдеться про чотири нові ЗРК Iris-T, ракети, бронемашини, протимінну техніку та багато іншого

Україна передала Німеччині список необхідного їй озброєння на мільярди євро – BILD
Iris-T

Україна передала Німеччині список озброєнь, які їй гостро необхідні, щоб продовжувати оборону від російської агресії.

Їхня загальна вартість вимірюється кількома мільярдами євро, повідомила в неділю, 6 липня, німецька газета Bild.

Видання наголосило, що перелік побажань Києва є секретним та охоплює три категорії: протиповітряна оборона (ППО), захищені транспортні засоби та радіоелектронна боротьба (РЕБ).

Зокрема, йдеться про чотири нові ЗРК Iris-T. Крім того, запит Києва до уряду Фрідріха Мерца стосується 1500 керованих ракет для системи ППО середньої дальності Iris-T SLM та 500 керованих ракет для системи ППО малої дальності Iris-T SLS.

Для захисту від російських безпілотників Україні потрібні 200 тисяч зенітних боєприпасів калібром 40 мм.

У категорії «Захищені транспортні засоби» вказані 1000 машин із протимінним захистом та 200 гусеничних машин різних модифікацій.

Крім того, Україна просить 30 протимінних танків та 20-30 бронемашин розмінування Wisent.

Згідно зі списком, який, як стверджується, є у розпорядженні редакції, Київ запитує також 200 всюдиходів для перевезення спецназу.

Із засобів РЕБ Україна прагне отримати 1000 GPS-глушників, які допомагають у захисті від дронів, а також 200 мобільних наземних радарів для спостереження та фіксації цілей, випливає з публікації Bild.

Джерела Bild у військових колах та сфері оборонної промисловості підтвердили наявність списку із побажаннями Києва. Тим часом Міноборони ФРН відмовилося надати коментар із цього приводу.

«Бюджет для підтримки країни, яка зазнала нападу росії, в 2025 році був збільшений на 1,2 млрд євро – з 7,1 до 8,3 млрд євро», – нагадує видання.

Бекграунд. Нагадаємо, після приходу уряду Мерца до влади постачання військової допомоги Україні з Німеччини було засекречено – як пояснювали у Берліні, щоб цю інформацію не отримував кремль. У свою чергу критики вважають, що цей крок має на меті приховати запізнення з поставками або їх відсутність.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло