ДСНС отримала першого робота-пожежника українського виробництва

ДСНС отримала першого робота-пожежника українського виробництва

Він призначений не лише для гасіння пожеж, але й для транспортування пожежного обладнання та використання як буксирувальної платформи

ДСНС отримала першого робота-пожежника українського виробництва
скріншот

Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України отримала свого першого робота-пожежника вітчизняного виробництва, передає UNITED24 Media.

За даними ДСНС від 5 липня, робота було надано пожежникам на благодійних засадах і офіційно передано оперативним підрозділам.

Роботизована система призначена не лише для гасіння пожеж, але й для транспортування пожежного обладнання та використання як буксирувальної платформи.

Під час церемонії передачі працівники служб екстреної допомоги пройшли навчання та провели польові випробування для оцінки можливостей машини в реальних умовах.

ДСНС наголосила, що очікується, що розгортання роботизованої системи покращить операційну ефективність та підвищить безпеку персоналу під час операцій з високим рівнем ризику.

Хоча це перша система такого роду українського виробництва, це не перший випадок використання роботів-пожежників ДСНС. У 2024 році відомство розгорнуло робота Magirus Wolf R1 німецького виробництва для гасіння пожежі, спричиненої російським ракетним ударом.

Цей підрозділ використовувався в небезпечних умовах, де втручання людини становило значний ризик.

Раніше в червні київські аварійні бригади залучили гелікоптер Ка-32, наданий Португалією, для боротьби з масштабними пожежами, що виникли внаслідок масованого російського обстрілу безпілотником та ракетним нападом. Коли по місту сипався дощ уламків, гелікоптер відіграв ключову роль у гасінні пожеж у важкодоступних місцях, зокрема на дахах будинків та у щільних житлових кварталах.

Гелікоптер допоміг локалізувати пожежі в семи з десяти районів Києва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло