«Повна розкоординація»: Європа не довіряє змінам у політиці Трампа на користь України
Те, що відбувається в Білому домі, європейці називають хаосом і відсутністю стабільності

Союзники України в Європі нарешті почули від Дональда Трампа жорсткий сигнал щодо росії, якого вони так чекали. Але вони більше не довіряють американському президенту, пише Politico.
У європейських столицях відчувається обурення через нещодавнє несподіване рішення адміністрації cтосовно України та плутанина щодо того, хто керує Пентагоном.
Як наслідок, у ЄС готуються до різних сценаріїв, що ускладнює розробку будь-якої стратегії щодо України, тоді як зовнішня політика США, здається, змінюється за примхою Трампа. Він може, наприклад, запровадити санкції проти росії, або знову зупинити потік зброї до України, або навіть вивести американські війська, які є основою оборони Європи.
Міністр оборони Піт Гегсет, схоже, почав дратувати навіть Білий дім. Українці ж та європейці не можуть отримати від Пентагону жодної важливої для них інформації, пише видання.
Міністр оборони України Рустем Умєров намагався зв'язатися з Гегсетом з 1 липня, коли Пентагон без попередження зупинив постачання ракет ППО та високоточної зброї. Але в Міноборони США досі так і не дали згоди на дзвінок, розповіли Politico двоє людей, знайомих із цією ситуацією.
За словами одного європейського чиновника, важко зрозуміти, що відбувається e президентській адміністрації, особливо на тлі того, що «Трамп став частіше висловлюватися на підтримку України», тоді як керівництво Пентагону дотримується іншої позиції.
Гегсет не поінформував Білий дім про своє рішення зупинити постачання зброї Україні, змусивши оточення Трампа шукати відповіді для стурбованих конгресменів, європейських союзників і Києва, розповіли напередодні CNN п'ять знайомих із ситуацією людей.
Трамп у вівторок дав зрозуміти, що він не в курсі причин зупинення поставок, а потім повідомив, що дасть Україні більше ракет ППО, щоб вона могла захистити себе від російських атак.
За словами джерел CNN, Гегсет уже вдруге зупиняє постачання без погодження з Білим домом: вперше таке трапилося в лютому, і його рішення було швидко скасовано.
Але проблема ширша. Європейські чиновники скаржаться, що з ними Пентагон теж не контактує щодо планів скорочення американських військ у ЄС.
Заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі проводить ревізію запасів зброї – саме цим у Вашингтоні пояснили зупинення постачання в Україну. Але ревізія, за результатами якої Колбі пообіцяв подати рекомендації у серпні, також може призвести до перерозподілу військової присутності США між різними регіонами.
Враховуючи погляди Колбі, який вважає за потрібне перенести увагу з Європи на Індо-Тихоокеанський регіон, у Європі очікують виведення військ із європейського континенту.
Такі країни, як Німеччина, Італія, Велика Британія та Іспанія, де на постійній основі розташовані найбільші американські підрозділи, нічого не знають про їхнє майбутнє.
Загалом у Європі зараз близько 80 тис. американських військовослужбовців. Поки що розглядаються сценарії виведення 10–20 тис. солдатів.
Деякі союзники вважають Гегсета ненадійним у питанні стратегії щодо України або присутності США в Європі, пише Politico. За словами трьох джерел, Трамп не давав Гегсету вказівки зупинити постачання зброї до України в рамках ревізії. Рекомендація зробити це надійшла від Колбі, свідчать джерела.
«У політиці адміністрації багато непередбачуваного. У ній повний хаос і, щиро кажучи, відсутність належного управління з найвищого рівня», – сказав POLITICO європейський чиновник.
Бекграунд. Як стало відомо, адміністрація Трампа відновила постачання певної зброї Україні. Серед озброєння – високоточні реактивні снаряди GMLRS, які використовують у HIMARS.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].