Командувач сил США в Європі заявив про можливість захопити Калінінградську область «у найкоротші терміни»
«Сьогодні контроль над морем можна встановити із суші. Ми бачимо це на прикладі України», - зазначив генерал Донахью

Командувач сухопутних сил США в Європі та Африці генерал Крістофер Донахью заявив, що в разі потреби НАТО здатне захопити Калінінградську область у стислі терміни.
«Калінінградська область має ширину близько 75 км – з боку Литви та оточена територією країн НАТО. Сьогодні наші сили та союзники мають можливості, щоб стерти цей анклав з лиця землі швидше, ніж будь-коли раніше», – сказав Донахью, виступаючи на конференції Асоціації армії США LandEuro, яка проходила в німецькому Вісбадені.
Джерело. Про це передає Defense News.
За його словами, НАТО вже розпочало реалізацію стратегії під назвою «Лінія стримування на східному фланзі». Вона спрямована на зміцнення наземного потенціалу альянсу та розвиток кооперації у сфері військово-промислового комплексу.
У рамках цієї програми союзники прискореними темпами розробляють стандартизовані цифрові системи, єдині пускові установки та хмарну архітектуру координації, яка дозволить більш ефективно стримувати загрози з боку росії.
Донахью також підкреслив, що сухопутна присутність на східному кордоні НАТО набуває все більшого значення.
«Наземний компонент не втрачає актуальності, навпаки, його значення зростає. Сьогодні контроль над морем можна встановити із суші. Ми бачимо це на прикладі України», – зазначив генерал.
Підготовка до можливого військового зіткнення з росією стала для країн НАТО пріоритетним завданням у 2024 році, оскільки за даними західних розвідок, протягом найближчих 5–7 років російські війська можуть вторгнутися на територію однієї з держав альянсу.
Найбільші побоювання викликає доля країн Балтії, куди, згідно з розвідданими Німеччиною, кремль може спробувати ввести війська під приводом «захисту російськомовного населення».
Бекграунд. Як повідомлялося, Сирський провів першу розмову з новим командувачем сил НАТО в Європі. Головнокомандувач ЗСУ висловив вдячність за «надійність і вірність» у підтримці Сил оборони України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].