США першочергово передаватимуть зброю тим союзникам, які віддадуть свої запаси Україні – WSJ

США першочергово передаватимуть зброю тим союзникам, які віддадуть свої запаси Україні – WSJ

Відомо, що Америка поставила Німеччину попереду Швейцарії у питанні передання Patriot

США першочергово передаватимуть зброю тим союзникам, які віддадуть свої запаси Україні – WSJ
Фото: Getty Images

Адміністрація президента США Дональда Трампа перерозподілятиме постачання зброї, зокрема систем протиповітряної оборони, союзникам так, щоб спершу її отримали ті держави, які віддають свої запаси Україні.

Про це повідомляє агентство The Wall Street Journal, посилаючись на слова неназваного американського посадовця, обізнаного з цим питанням.

За його словами, у міру того, як інші країни підписуватимуться на відправлення Patriot зі своїх арсеналів до України, адміністрація Трампа продовжуватиме перерозподіляти заплановані майбутні постачання, віддаючи пріоритет цим союзникам.

Троє американських посадовців розповіли, що США поставили Німеччину попереду Швейцарії у питанні спуску з конвеєра зенітно-ракетних комплексів Patriot, відкривши Берліну шлях до відправлення двох систем до України.

У агентстві зазначили, що обіцянка США швидко замінити німецькі Patriot – це перший випадок, коли Пентагон сприяє постачанню зброї в Україну, з того часу, як Трамп на початку цього місяця заявив, що він виступає за відправлення більшої кількості озброєнь.

Відомо, що протягом наступного тижня США та їхні союзники, можливо, укладуть нові угоди про надання додаткових озброєнь. У понеділок глава Пентагону Піт Гегсет проведе віртуальну зустріч із главами оборонних відомств інших країн НАТО, аби обговорити допомогу Києву.

У середу відбудеться окрема зустріч за участю країн, що володіють Patriot, під головуванням верховного головнокомандувача союзних військ у Європі та голови Європейського командування Алексуса Гринкевича.

За словами високопоставленого американського чиновника, адміністрація Трампа прагне укласти окремі угоди з членами Альянсу на купівлю зброї для України. Контролювати ці зусилля буде Пентагон.

За даними агентства, ці угоди вийдуть за рамки Patriot та включатимуть наступальне та оборонне озброєння, яке країни НАТО нададуть Києву, а потім викуплять у США.

Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, Велика Британія, Канада і Фінляндія вже взяли на себе зобов'язання підтримати ініціативу, сказав офіційний представник НАТО. За словами кількох високопоставлених європейських чиновників, до допомоги Києву можуть приєднатися також інші європейські країни, коли буде опрацьовано деталі плану. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Австралія передала Україні більшість з 49 танків Abrams. Від початку повномасштабного вторгнення рф Австралія надала Україні військову допомогу на $980 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло