Сенатор Грем закликав Євросоюз відмовитися від купівлі російських нафти й газу

Сенатор Грем закликав Євросоюз відмовитися від купівлі російських нафти й газу

Він нагадав, що США готові запровадити до 100% тарифів для країн, які купують дешеву російську нафту

Сенатор Грем закликав Євросоюз відмовитися від купівлі російських нафти й газу
фото DR

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є співавтором законопроєкту про введення 500%-их тарифів на покупців російської нафти, привітав рішення Європейського Союзу знизити граничну ціну на закупівлю російської нафти з $60 до $47,60 за барель. При цьому він закликав взагалі відмовитися від її закупівлі.

«Це рішучий крок у правильному напрямі, але мета полягає в тому, щоб припинити закупівлю нафти й газу з росії, доки путін не сяде за стіл мирних переговорів», – написав він у соцмережі X у понеділок.

Грем нагадав про заяву президента Дональда Трампа від 14 липня про те, що якщо за 50 днів росія не припинить вогонь в Україні, то США готові запровадити до 100% тарифів для країн, які купують дешеву російську нафту.

Найбільшими порушниками є Китай, Індія та Бразилія, нагадав сенатор.

Раніше у понеділок міністр фінансів США Скотт Бессент в інтерв'ю телеканалу CNBC закликав Європу услід за США ввести вторинні мита щодо покупців російської нафти.

«Будь-яка країна, яка закуповує російську нафту, що перебуває під санкціями, буде обкладатися вторинними митами розміром до 100%. (...) Я б закликав наших європейських партнерів (...) наслідувати наш приклад, якщо ми введемо ці мита», – сказав Бессент.

За його словами, Сенат США готує законопроєкт про введення 100% вторинних мит на покупців російської нафти. Цей законопроєкт підтримують 80-90 сенаторів, й він може бути введений вже через 10, 30 або 50 днів.

Бекграунд. Нагадаємо, тим часом Угорщина, росія і Словаччина обговорюють  будівництво нового газопроводу для російської нафти. Його можуть запустити в експлуатацію вже в 2027 році.  

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло