НАБУ і САП підійшли до когось «занадто близько», тому їх і обмежили – голова антикорупційного комітету

НАБУ і САП підійшли до когось «занадто близько», тому їх і обмежили – голова антикорупційного комітету

Відповідно до цього закону фактично САП стає фікцією без можливості вести самостійне розслідування, наголосила Радіна

НАБУ і САП підійшли до когось «занадто близько», тому їх і обмежили – голова антикорупційного комітету
Анастасія Радіна

НАБУ і САП надто близько підійшли до когось у своїх розслідуваннях, тому Верховна Рада обмежила їхню незалежність. Про це заявила голова парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна із фракції «Слуга народу».

«Якщо я правильно розумію, їхня версія (тих, хто голосував за це. – Mind) полягає в тому числі, що в багатьох розслідуваннях вони (НАБУ й САП) підійшли десь надто близько до когось», – сказала Радіна на брифінгу у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, законопроєкт ліквідує незалежність антикорупційних органів.

«Відповідно до цього закону фактично Спеціалізована антикорупційна прокуратура стає фікцією… Адже можливості самостійно розслідувати в антикорупційному бюро не буде. Генеральний прокурор зможе в будь-який момент витребувати документи, давати обов'язкові для виконання доручення, передати справу під контроль інших прокурорів, закривати справу, тому що про це клопотатиме, наприклад, сторона захисту. Все це може зробити генеральний прокурор», – наголосила народна депутатка.

Радіна нагадує, що генпрокурор є найбільш політично незахищеним правоохоронцем в Україні, «бо для того, щоб його звільнити, достатньо просто 226 голосів». Вона додала, що сьогодні всі переконалися «що ці кнопки в залі набираються».

Бекграунд. Як повідомлялося, Верховна Рада обмежила незалежність НАБУ та САП.

За відповідний законопроєкт №12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану, у другому читанні та в цілому проголосували 263 народних депутати.

Між тим у ЄС відреагували на дії України щодо НАБУ та САП. Речник Єврокомісії наголосив, що ці органи мають залишатися незалежними, адже це ключ до реформ і боротьби з корупцією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло