Опитування в США: все більше американських виборців підтримує збільшення допомоги Україні
Майже троє з чотирьох виборців вважають, що відносини Америки з Україною важливіші, ніж її зв'язки з росією

Згідно з останнім опитуванням Harvard-Harris Poll, проведеним 6–8 липня, все більше американських виборців хочуть, щоб Сполучені Штати посилили підтримку України, передає UNITED24 Media.
Загальнонаціональне опитування серед 2044 зареєстрованих виборців показало, що дві третини хочуть, щоб Трамп озброїв Україну, запровадив санкції проти росії та підтримав гарантії безпеки для Києва.
Майже троє з чотирьох виборців вважають, що відносини Америки з Україною важливіші, ніж її зв'язки з росією, і цей показник зріс з червня.
Крім того, опитування показало, що росія входить до трійки найбільш несприятливих країн.
Згідно з опитуванням, близько 75% виборців вважають, що путін навмисно маніпулює Заходом. Натомість 60% кажуть, що президент України Володимир Зеленський щиро хоче припинити війну.
Прихильники Трампа більш схильні скептично ставитися до намірів Зеленського, але навіть серед республіканців значна частина підтримує продовження допомоги США Україні.
Дрітан Нешо, генеральний директор HarrisX та один із кураторів опитування, у коментарі для UNITED24 Media сказав, що «виборці США хочуть покарати путіна за продовження кровопролиття, і саме це призвело до відновлення підтримки України. Частково це відбувається через те, як Дональд Трамп сформулював це питання».
Він також додав, що американці втомилися від того, що вони вважають «стратегією мотузок і наркотиків» путіна, і не вірять, що він зробив щирі дії для миру.
«Таким чином, виборці знову відкриті до постачання Україні зброї та запровадження нових санкцій проти росії, за умови, що Сполучені Штати не залишаться оплачувати рахунки самостійно, і саме тут вступає в гру НАТО. І три чверті опитаних кажуть, що бачать більшу цінність в економічних зв'язках між США та Україною, ніж у росії», – сказав він у коментарі.
Генеральний директор HarrisX заявив, що результати опитування показують, що Україна має нову можливість для співпраці з Вашингтоном.
«Але це все ще може змінитися, враховуючи гіперпрагматичний характер адміністрації Трампа. Українському керівництву потрібно зробити більше, щоб перетворити свій величезний економічний потенціал на політичний капітал, щоб відновити свою рівновагу та закріпити цю новознайдену добру волю», – підсумував Дрітан Нешо.
Нагадаємо, сенатор США Ліндсі Грем представив новий законопроект про санкції, спрямований проти країн, які продовжують купувати російську нафту. За словами Грема, законопроект пропонує 100%-й тариф на імпорт нафти з Китаю.
Напередодні сенатор закликав Євросоюз відмовитися від купівлі російських нафти й газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].