Глава Єврокомісії «серйозно стурбована» і чекає роз’яснень щодо закону проти НАБУ і САП

Глава Єврокомісії «серйозно стурбована» і чекає роз’яснень щодо закону проти НАБУ і САП

Фон дер Ляєн зв'язалася з Зеленським з приводу останніх подій

Глава Єврокомісії «серйозно стурбована» і чекає роз’яснень щодо закону проти НАБУ і САП
фото Офіційний сайт президента України

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорила з президентом України Володимиром Зеленським закон, який позбавляє незалежності НАБУ і САП, і вимагає роз'яснень.

Джерело. Про це заявив спікер Єврокомісії Гійом Мерсьє, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, в Єврокомісії дуже занепокоєні ухваленням нового закону про НАБУ, оскільки це може значно послабити компетенції та повноваження антикорупційних органів України.

Мерсьє звернув увагу, що НАБУ і САП вважаються наріжними каменями правової держави в Україні. Такі органи мають вирішальне значення для впровадження реформ в Україні та мають залишатися незалежними.

«Президент Європейської комісії зв'язалася з президентом Зеленським з приводу цих останніх подій. Президентка фон дер Ляєн висловила серйозну стурбованість наслідками цих поправок і попросила український уряд дати пояснення», – розповів речник ЄК.

Він нагадав, що Україна як країна-кандидат на вступ до ЄС має повною мірою відповідати стандартам дотримання верховенства права та боротьби з корупцією. Жодних компромісів бути не може.

Як повідомлялось, Верховна Рада 22 липня 263 голосами прийняла в цілому закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану» за правками, яким обмежила незалежність НАБУ та САП.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук одразу підписав закон та направив його на підпис президенту України Володимиру Зеленському, тоді як за звичайної практики це відбувається після розгляду блокуючих постанов, які вносять опоненти. Того ж дня президент України Володимир Зеленський його підписав.

Низка політиків та громадських діячів, а також представники Європейської комісії виступили категорично проти цього законопроєкту та закликали Зеленського ветувати його.

У Києві, Львові, Дніпрі та Рівному у вівторок ввечері пройшли акції протесту проти прийнятого Верховною Радою законопроєкту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло