Туреччина створила свою першу гіперзвукову ракету і купить британські винищувачі Typhoon

Туреччина створила свою першу гіперзвукову ракету і купить британські винищувачі Typhoon

Гіперзвукова ракета важить понад 7 тонн, має довжину близько 10 м, її дальність – до 3000 км

Туреччина створила свою першу гіперзвукову ракету і купить британські винищувачі Typhoon
фото DR

Туреччина презентувала свою першу гіперзвукову ракету Tayfun Block-4. Презентація відбулася на міжнародній виставці озброєнь IDEF 2025 у Стамбулі.

Про це повідомляє Anadolu.

Йдеться про модифікацію балістичної ракети Tayfun, створеної державною оборонною компанією Roketsan. Гіперзвукова ракета важить понад 7 тонн, має довжину близько 10 м та діаметр 938 мм. Вона призначена для знищення систем ППО, пунктів управління, військових ангарів і стратегічних об'єктів на відстані до 3000 км.

Ракета вражає цілі з високою точністю: максимальне відхилення – 5 м, а її швидкість перевищує 6000 км/год.

Крім Tayfun Block-4 компанія представила ще кілька розробок. Серед них ракета для підводних човнів Akata (дальність 250 км), ракета класу «повітря – повітря» Gokbora (дальність 180 км), баражувальний боєприпас Eren (дальність понад 100 км), балістична ракета повітряного базування Simsek-2 здатна виводити супутники масою до 1500 кг на сонячно-синхронні орбіти висотою понад 700 км.

Крім того, на полях IDEF 2025 було підписано попередню угоду з Великою Британією щодо продажу Туреччині 40 винищувачів Eurofighter Typhoon. Згідно із заявою Міноборони республіки, обидві країни «поділяють взаємне прагнення якнайшвидше укласти» угоду.

Домовленості було досягнуто після того, як Федеральна рада безпеки Німеччини схвалила запит Анкари на постачання зазначених літаків, поданий ще в березні 2023 року. Раніше Берлін блокував продаж через напруженість між Туреччиною та Грецією. Про зміну позиції було поінформовано президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, британського уряду та прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса, повідомило джерело Bloomberg. За його словами, Анкара запевнила, що використовуватиме винищувачі лише в рамках солідарності з НАТО, тобто не проти іншого члена Альянсу.

Eurofighter – спільний проєкт британської BAE Systems, французької Airbus та італійської Leonardo. Літаки будуватимуть у Великій Британії з використанням деталей, що постачаються з Німеччини.

Бекграунд. Нагадаємо: недавно стало відомо, що Британія зупинила виробництво винищувачів Eurofighter Typhoon через брак нових замовлень, що викликало побоювання щодо загрози втрати критично важливих навичок працівниками аерокосмічної промисловості.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло