Світові ринки зростають на тлі торговельної угоди між США та ЄС
Євро зміцнився після новин про зниження тарифів та уникнення ескалації торговельної війни

Світові фондові індекси зросли, а євро зміцнив позиції на валютному ринку після досягнення рамкової торговельної угоди між Сполученими Штатами Америки і Європейським Союзом.
Про це повідомляє Reuters.
Це стало позитивним сигналом для інвесторів напередодні важливих засідань Федеральної резервної системи США та Банку Японії. Згідно з домовленостями, США запроваджують 15% імпортне мито на більшість товарів із ЄС – це вдвічі менше за раніше анонсовані 30%. Подібну угоду США уклали з Японією тижнем раніше.
Учасники ринку позитивно відреагували на новини: європейські ф’ючерси зросли більш ніж на 1%, ф’ючерси на S&P 500 – на 0,5%, Nasdaq додав 0,6%. Євро укріпився щодо долара, фунта і єни. Аналітики видання зазначають, що угода знижує ризики масштабного торговельного конфлікту між Вашингтоном і Брюсселем, хоча мито в 15% усе ще вважається високим порівняно з очікуваною моделлю «нуль за нуль».
Країни тепер намагаються завершити торговельні домовленості до 1 серпня – дедлайну, встановленого президентом США Дональдом Трампом. Паралельно у Стокгольмі тривають переговори між США та Китаєм із надією на продовження торговельного перемир'я ще на 90 днів.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що капіталізація Nvidia вперше перевищила $4 трлн на тлі буму штучного інтелекту. Компанія стала першою у світі завдяки попиту на чипи для ШІ, попри обмеження експорту до Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].