Ірак тисне на ОПЕК із вимогою збільшити нафтову квоту через фінансові втрати від війни

Ірак тисне на ОПЕК із вимогою збільшити нафтову квоту через фінансові втрати від війни

Багдад розраховує на відновлення експорту після розблокування Ормузу та залучення мільярдних інвестицій у галузь

Ірак тисне на ОПЕК із вимогою збільшити нафтову квоту через фінансові втрати від війни
Фото: Getty Images

Ірак посилює тиск на ОПЕК з вимогою переглянути квоту на видобуток нафти – країна зазнала значних втрат експортних доходів через війну між США та Іраном і тепер прагне швидко компенсувати збитки.

Про це повідомляє агентство Reuters.

За словами іракського енергетичного радника, вимога щодо збільшення квоти є насамперед реакцією на зростаючий економічний тиск: перебої з експортом і пов'язані з війною втрати загострили потребу в нарощуванні видобутку.

Ірак є одним із п'яти засновників ОПЕК і другим за обсягами виробником у групі, а нафтові надходження залишаються головним джерелом бюджетних доходів країни. Криза навколо Ормузької протоки різко погіршила фінансове становище Багдада, і тепер, після укладення крихкого перемир'я між США та Іраном, країна розраховує на відновлення судноплавства через протоку.

За інформацією Reuters, Ірак навіть розглядав можливість виходу з ОПЕК у разі відмови суттєво збільшити квоту, однак прем'єр-міністр Алі Фалех аз-Заїді спростував факт таких обговорень.

Позиції Багдада на переговорах додають ваги нові угоди з міжнародними нафтовими гігантами: BP зобов'язалася вкласти до 25 млрд дол. у відновлення чотирьох великих родовищ у Кіркуку, TotalEnergies реалізує проєкт на 10 млрд дол. у Басрі, ExxonMobil уклала угоду щодо родовища Маджнун, а Chevron розглядає можливість повернення на іракський ринок.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що видобуток нафти країнами ОПЕК у травні впав до найнижчого рівня з 2000 року. Найбільше скорочення зафіксовано в Ірані через американську блокаду, що розпочалась у квітні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло