Аналіз криптовалют: чому біткоін дорожчає і продовжить це робити

Аналіз криптовалют: чому біткоін дорожчає і продовжить це робити

Криптовалюта стає популярним засобом платежу в Японії та Кореї

Аналіз криптовалют: чому біткоін дорожчає і продовжить це робити
Фото Shutterstock

У квітні ціна на першу криптовалюту почала довгу гонитву за новими ціновими вершинами, пробивши creek (лінію спротиву) на рівні $1295. Травень почався з ознаки сили у вигляді довгої свічки на обсязі – зростання ціни 1 травня склало 7%.

Основним і фундаментальним драйвером зростання є Азія в особі Японії, де з квітня дозволені будь-які операції з криптовалютою (що спричинило прийняття нової форми оплати багатьма японськими підприємствами, зокрема, авіакомпанією Peach Aviation Ltd, яка заявила про бажання заохочувати туристів з-за кордону й оживити регіони Японії), і Південної Кореї, де значно знизили вимоги до капіталу для компаній – одержувачів криптовалюти біткоін.

Крім перерахованих вище подій, які блискавично впливають на силу попиту і пропозиції біткоіна, з’явилося чимало інших новин, що глобально формують позитивний фон у економіці криптовалют:

  • заяви на державному рівні в Австралії, Індії, Мексиці, Гонконгу про легалізацію біткоіна;
  • біткоін може стати офіційним методом розрахунку на Антигуа і Барбуда;
  • Intel представила власну платформу для обміну цифровими активами;
  • декілька штатів США (Вермонт, Арізона та ін.) розглядають на рівні штату законопроект про управління біткоіном, паралельно з цим уряд США виділив $2,25 млн на розробку блокчейн-додатків;
  • уряд Франції має намір проводити дослідження блокчейну з метою оцінки ефективності його застосування в державному секторі.
Аналіз крпитовалют

Перший і другий входи в угоду були в перших числах травня – відразу після пробиття рівня, який називається major creek – $1290, це був момент встановлення нового історичного цінового максимуму з часів 2014 року. 

Третій вхід в угоду сформувався до 15 травня, коли на ринку сталася невелика зупинка руху. Тригером став намір SEC (Securities and Exchange Commission – американський регулятор валютного та фондового ринків) переглянути через апеляцію своє рішення щодо ETF-фонду братів Вінклвосс, яке намічалося на 15 травня. Раніше Комісія з цінних паперів США (SEC) відмовила в реєстрації біткоін-фонду (ETF), який торгується на біржі, внаслідок чого вартість біткоіна в березні зазнала серйозного струсу.

Однак за відсутності будь-якої відповіді з боку організації ціна продовжила свій рух угору – більш стрімкий і активний, на нових очікуваннях – за результатами саміту Consensus-2017, де мала піти мова про Segregated Witness (SegWit), і не тільки.

Цей саміт проходив 23 травня в Нью-Йорку. Результатом стала угода, що містить рекомендації з оновлення проектів з відкритим вихідним кодом для збільшення пропускної спроможності мережі.

Текст угоди було опубліковано компанією Digital Currency Group (DCG), яка належить Баррі Сілберту. У цьому тексті йдеться про масштабування разом згідно з оригінальним форк-планом SegWit-2Mb, розробленим Серхіо Деміаном Лернером:

  • активація SegWit після досягнення 80% рівня підтримки учасників мережі;
  • активація протягом шести місяців хардфорка зі збільшенням розміру блоку до 2 Мб.

Угоду підписали 56 компаній із 21 країни світу, серед яких найбільші майнінг пули з понад 83% обчислювальної потужності мережі.

З моменту оголошення результатів Нью-Йоркського саміту ціна протягом трьох днів зростала найбільшими темпами.

Велику увагу в цей період привернули японський і південнокорейський ринки – на їхніх біржах ціни на біткоін демонстрували найвищі показники.

Аналіз крпитовалют

Так, станом на 25 травня максимальні ціни біткоіна в парі з японською єною і корейським воном становили $3160 i $4200 відповідно, тоді як на інших біржах ціна не перевищувала і $2700. До речі, варто додати, що японська bitFlyer вже не перший місяць зберігає свої позиції одного з лідерів, за обсягом торгів поступаючись лише американській Рoloniex. А ось новачком серед лідерів стала корейська біржа bitHumb, яка за травень набрала популярність і продемонструвала великі обороти і цінові рекорди: ціна біткоіна на цій біржі на ранок 1 червня складала $2790, тоді як інші біржі продовжують демонструвати курс на $300–400 нижчий.

Аналіз крпитовалют

Темпи зростання криптовалюти збільшилися разом з ростом популярності біткоіна в бізнес- і медіапросторах Японії і Південної Кореї. Наприклад, на сьогодні вже майже в 4500 магазинах Японії можна розрахуватися за допомогою біткоіна. Згідно з прогнозами, до літа їх кількість поповнять магазини, які прийняли додаток AirRegi, що дозволяє оплачувати покупки криптовалютою.

За місяць ціна збільшилася на 85%, з $1348 до $2500. Загальна капіталізація ринку біткоіна зросла до $41,268M, що вдвічі більше порівняно з минулим місяцем.

Загальна кон'юнктура ринку в травні зазнала значних змін. Частка біткоіна в загальній капіталізації знизилася до 44%, що на 17% нижче, ніж у квітні. Найбільшим конкурентом у біткоіна з капіталізації на сьогодні є ethereum з часткою капіталу 24% і ripple – 13,6% (на ранок 1 червня).

Аналіз крпитовалют

На сьогодні ситуація виглядає так: на годинному і чотиригодинному графіку ціна вийшла зі сформованого локального діапазону. Повний вихід із зони демонструє тренд до постійного зростання.

Ціна або відразу піде до своїх вищенамічених зон кріку, або спочатку протестує нову підтримку на наявність продажів і далі знову продовжить свій рух.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло