Наказано вижити: як штучний інтелект допомагає лікувати важкі хвороби

Наказано вижити: як штучний інтелект допомагає лікувати важкі хвороби

Діагностика онкології у хмарних сервісах, онлайн-обстеження та інші новації вже приходять у сучасну медицину

Этот материал также доступен на русском языке
Наказано вижити: як штучний інтелект допомагає лікувати важкі хвороби
Фото: pixabay

За статистикою ВООЗ, онкологічні захворювання є однією з найпоширеніших у світі причин смертності. У 2016 році рак забрав життя 8,8 мільйона чоловік (близько 15% від загального числа померлих у 2016 році). Але вже сьогодні технології, штучний інтелект (ШІ) і хмарні сервіси розвинуті достатньо, щоб не на словах, а на практиці допомагати в лікуванні та діагностиці онкології. Лоренцо Пенго, керівник медичного напрямку Microsoft Corporation у Центральній та Східній Європі, спеціально для Mind розповів, як саме це може відбуватися.

Кілька останніх десятиліть інновації інтенсивно змінюють наші життя. Замість газет ми читаємо новини в інтернеті, все частіше купуємо ранкову порцію кави за допомогою Pay Pass на смартфоні і проходимо сертифіковані курси, не виходячи з дому. Серед інших сфер діяльності, медицина, ймовірно, залишалася однією з найбільш консервативних. Але невтішна статистика, яку неможливо ігнорувати, підштовхує медицину до технологічного прогресу.

Згідно з дослідженням американської клініки Майо (Mayo Clinic), 88% пацієнтів потребують повторного діагностування або уточнення діагнозу. Це відображає наскільки часто лікарі можуть помилитися, що особливо небезпечно, коли йдеться про онкологію. Для лікування раку використовуються такі методи, як хіміотерапія, а вони мають безліч побічних ефектів. З іншого боку, такі цифри не свідчать про некомпетентність лікарів. Ви можете знайти найкращого професіонала, прийом у якого розписаний на місяць вперед, але це не гарантує, що він поставить вам правильний діагноз. Фахівці медицини частіше й частіше співпрацюють з колегами, щоб отримати альтернативну думку для діагностики раку та загальних захворювань. Саме тому медицина, зокрема онкологія, починає все активніше звертатися до технологій ШІ, машинного навчання і хмарних сервісів.

Наприклад, за допомогою таких хмарних сервісів як Microsoft Azure, вже сьогодні можна вести цифрову історію хвороби. Це значно спрощує можливість консультуватися з лікарями з будь-якого куточку світу. З використанням «хмари», пацієнту не потрібно йти за альтернативним думкою. Він отримує її в режимі онлайн у рази швидше і від більшої кількості фахівців.

Впливають на підхід до лікування онкологічних захворювань і технології штучного інтелекту (ШІ). Проект InnerEye лікарні Адденбрука в Кембриджі є хорошим прикладом використання ШІ для діагностики раку. Завдяки датчикам Kinect і розумній системі розпізнавання зображень, InnerEye прискорює роботу зі знімками внутрішніх органів і тканин пацієнтів. Замість багатьох годин, необхідних лікарям на обробку серії з сотень знімків комп'ютерної томографії, InnerEye робить це автоматично не більше ніж за 30 секунд. Це значно зменшує час на виявлення злоякісних утворень у людини і подальше їх лікування. Крім того, InnerEye допоможе контролювати процес лікування і адаптувати його відповідно до реакції пацієнта на процедури. В результаті хіміотерапія може стати більш адресною та ефективною, з меншою кількістю побічних ефектів для пацієнтів.

Зараз медицина переходить від класичних методів лікування до високих технологій. Прогрес, якого ми досягли в останні роки, вже впливає на підхід до лікування онкологічних захворювань, але попереду ще багато роботи. Наша компанія і інші технологічні гіганти в усьому світі продовжують розробляти інновації для боротьби з раком. Штучний інтелект і хмарні технології не замінять докторів. Вони, навпаки, допоможуть зібрати і обробити весь лікарський досвід та накопичені знання про медицину. Таким чином, взаємодія людей і технологій сприятиме ефективному попередженню, профілактиці та лікуванню онкологічних захворювань.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті