Скільки можна заробити на ринку онлайн-навчання

Скільки можна заробити на ринку онлайн-навчання

І що потрібно, щоб досягти подібного доходу

Цей матеріал також доступний російською
Скільки можна заробити на ринку онлайн-навчання
Фото: pixabay

Отримання доходу є невід'ємною складовою будь-якого бізнесу, і скільки приноситиме та чи інша справа – перше питання, яке ставлять собі підприємці. Найчастіше саме відповідь на нього визначає рішення людини відкрити свою справу. Владислав Ле, керуючий партнер і співзасновник компанії Liftmarketing Group розповів Mind про доходи на ринку онлайн-навчання і про те, як можна заробляти на продажу знань і що для цього необхідно.

Зараз спостерігається глобальна тенденція, що з кожним днем ​​люди звертають все більше уваги на свою освіту – і, відповідно, витрачають більше часу і коштів на її отримання. Причому, саме онлайн-освіта через її зручність швидше за інших нарощує популярність. У 2015 році фахівці з досліджень технологічного ринку TechNavio вивчили світові тенденції в онлайн-навчанні і спрогнозували щорічне зростання ринку в сегменті на 5,23% до 2018 р. Але в кінцевому підсумку ця цифра перевершила всі очікування: в середньому цей ринок у світі щорічно  зростає на 20% в порівнянні з попереднім.

А це означає, що так само стрімко збільшується і обсяг коштів, вкладених користувачами в курси, тренінги та інші форми навчання, що дозволяють швидко отримати необхідні для досягнення результатів знання і навички під керівництвом досвідчених експертів. Сьогодні не буде перебільшенням сказати, що сумарний оборот грошей у цій індустрії обчислюється сотнями мільйонів доларів, причому цей ринок динамічно розвивається не тільки на Заході, а й на території СНД.

Як це впливає на доходи освітнього онлайн-бізнесу? Давайте розберемося на прикладах, як такі обороти у сфері онлайн-освіти відображаються на доходах тих, хто навчає.

Умовно існуючі онлайн-школи та інші види бізнесу на продажу знань можна розділити на три категорії.

Перша категорія. До неї потрапляють ті учасники ринку, команда яких складається всього з 2-3 чоловік, а значну частину поточних завдань і процесів підтримує безпосередньо сам експерт. Прибуток подібного бізнесу в середньому варіюється в рамках $2-3 тисяч на місяць – при належній підготовці та організації всіх активностей такі показники досягаються досить швидко.

Друга категорія. Якщо взяти другу групу, куди належать компанії з більш значним досвідом на ринку, які вже розібралися в тонкощах цього бізнесу і набули певну популярність серед своєї цільової аудиторії, то тут цифри вже будуть відчутно більшими. Як правило, доходи таких компаній обчислюються десятками тисяч доларів на місяць, а над досягненням подібних результатів працює повноцінна команда.

Третя категорія. Нарешті, до третьої категорії можна віднести лідерів. Це великі освітні компанії, які беззастережно входять як мінімум до трійки найбільш авторитетних гравців на своєму ринку. У них є великий штат кваліфікованих співробітників, що відповідають за окремі аспекти розвитку і просування продукту, напрацьована значна клієнтська база, сформована продумана лінійка продуктів, налагоджені всі бізнес-процеси. Чистий прибуток подібних компаній цілком може становити сотні тисяч доларів.

І якщо раніше таких лідерів було дуже мало, то сьогодні з кожним роком їх стає все більше. Це позитивний сигнал для підприємця-початківця в сфері онлайн-навчання, оскільки він демонструє, наскільки цей вид освіти сьогодні затребуваний і перспективний.

Що потрібно, щоб досягти подібного доходу? Навіть якщо ви тільки робите перші кроки в цій сфері, то цілком реально вийти на дохід $1-2 тис. у перші кілька місяців. Для цього потрібно мати якісний продукт, ефективну стратегію його просування і опрацьовану технологію навчання, яка дозволить вашим клієнтам швидко домагатися очікуваних результатів.

Якщо планомірно рухатися до поставленої мети і постійно вдосконалювати методи роботи в залежності від отриманого зворотного зв'язку, то вже за 3-6 місяців цілком можна досягти планки в $5 тис. Продовжуючи старанно працювати в такому ж темпі, підприємець може за рік або за пару років піднятися до 10 і більше тисяч доларів.

Звичайно, такі показники неможливі без ретельної підготовки і щоденної активної роботи. Більш того, їх буде складніше досягти, якщо раніше у вас не було взагалі ніякого досвіду ведення бізнесу. Необхідність вирішувати організаційні питання, наймати кваліфіковану команду, відбудовувати бізнес-процеси відразу здатні сильно загальмувати розвиток бізнесу, якщо у його керма стоїть недосвідчений підприємець, тому саме свої управлінські та маркетингові компетенції необхідно постійно вдосконалювати.

Чи можна заробити мільйон в онлайн-бізнесі? Так, у цій сфері цілком реально досягти подібних показників.

Серед прикладів успішних онлайн-проектів є й ті, які за 2-3 роки домоглися доходу в $1 млн з рентабельністю в 50%. За цими цифрами стоять місяці та роки старанної роботи і постійного розвитку, тому будьте готові до них, якщо прагнете таких доходів.

Бізнес на продаж знань – досить прибуткова сфера. Популярність такого навчання зростає з кожним днем, і тут цілком реально з нуля вийти на прибуток у $1 млн усього лише за кілька років. А якщо врахувати той фактор, що для запуску свого освітнього проекту потрібні відносно невеликі вкладення, то вибір на користь цієї сфери діяльності видається цілком обґрунтованим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті