Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Заробляти більше: як вантажникам конкурувати з айтішниками

Заробляти більше: як вантажникам конкурувати з айтішниками

І якою є справжня цінність «блакитних комірців»

Цей матеріал також доступний російською
Заробляти більше: як вантажникам конкурувати з айтішниками
Pixabay.com

Представники робочих спеціальностей, так звані блакитні комірці, формують основу практично будь-якого виробничого бізнесу. Тому фахівці фізичної праці, як і раніше, залишаються одними з найбільш затребуваних в Україні.

Згідно з опитуванням на OLX «Робота серед роботодавців та шукачів», 52% компаній постійно перебувають у пошуку нових співробітників, а ще 20% шукають їх раз на півроку. Результати також показали, що в половині випадків бізнес потребує саме робочого персоналу. І дані аналітики платформи за липень – вересень 2018 року це підтверджують. Переважна кількість вакансій припадає на фахівців у сфері роздрібної торгівлі та продажів – 27%. На другому місці за кількістю пропозицій «Будівництво» – 17%, тоді як третя позиція з рівнозначною часткою в 17% – у категорії «Транспорт і логістика».

Навіть більше, за даними Держслужби, блакитні комірці увійшли до топ-5 найзатребуваніших фахівців на вересень минулого року:

  1. Водій автотранспортних засобів – 48 100 вакансій
  2. Підсобний робітник – 46 300 вакансій
  3. Продавець товарів – 39 500 вакансій
  4. Тракторист – 39 100 вакансій
  5. Охоронець – 16 300 вакансій

Тим часом в Україні все ще спостерігається брак блакитних комірців, особливо серед вузьких спеціальностей. Тому якщо працівник володіє необхідними навичками, його шанси на отримання високооплачуваної роботи значно підвищуються, бо конкуренція за них зростає з кожним днем. Наприклад, опитування OLX продемонструвало, що бізнес готовий фінансово заохочувати висококваліфікованих працівників: 76% роботодавців заявили, що згодні виплачувати премії, аби утримати цінні кадри.

Як «блакитному комірцю» створити додану вартість? В умовах, що склалися на ринку праці, постійний розвиток навичок фахівцем буде найбільше цінуватися серед роботодавців. Підвищуючи власну кваліфікацію, блакитний комірець зможе розраховувати на те, що витримає конкуренцію в майбутньому і на його послуги завжди буде попит. Існує декілька рекомендацій, які можуть допомогти фахівцям у робочих сферах створити додану вартість власної праці.

По-перше, варто приділити увагу своїм навичкам. Розвивайте їх, вдосконалюйте та отримуйте нові. Чим більше умінь, тим більше зарплата і цінність співробітника. Наприклад, швачці з навичками дрібного ремонту дадуть середню зарплату по Україні. Але швачка, яка вміє працювати на промислових машинах та освоїла додаткові види крою, крім базових, може отримати навіть удвічі більше. Але при цьому не забувайте і про soft skills. Володіти технічними навичками для блакитного комірця, безумовно, важливо. Однак багато хто втрачає можливість отримати хорошу роботу просто через недостатньо розвинені так звані гнучкі навички. Тут потрібно і вміння показати себе роботодавцю на співбесіді, і успішна участь у робочому процесі, і багато інших чинників взаємодії всередині команди та з клієнтами.

По-друге, необхідно стежити за попитом на ринку праці. Знаючи, хто зараз затребуваний, ви зможете зрозуміти, чому саме необхідно навчитися, аби стати корисним і незамінним для роботодавця. Також це допоможе краще орієнтуватися в зарплатах, а отже, отримувати гідну оплату за свою працю в подальшому. Моніторити актуальні дані можна на державних порталах служби зайнятості, служби статистики, а також на майданчиках з вакансіями.

По-третє, будьте відкритими до нових знань і різних навичок. В умовах автоматизації багато хто боїться втратити роботу. Тому почніть освоювати нові вміння, відповідні розвитку технологій у своїй галузі. Придивляйтеся до професій, які доповнюватимуть автоматизацію на підприємствах. Згідно з грудневим дослідженням McKinsey, до 2030 року роботи відберуть робочі місця у понад 800 млн осіб. Українцям лякатися можна менше. У першу чергу під загрозою опиняються розвинені країни, бо держави, що розвиваються, вкладають у впровадження технологій менше коштів. Але готовність йти в ногу з трансформаціями на ринку праці підвищує шанси на успіх у перспективі.

Усі перераховані вище рекомендації в цілому можна об'єднати одним визначенням – здатність до адаптації. Уміння бути гнучким дозволить блакитним комірцям оперативно реагувати на тенденції ринку, а значить, бути високо оціненим роботодавцем і мати гарантовану зайнятість у майбутньому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті