Весняна втома у співробітників: що робити керівнику
Головне – вчасно помітити проблему і не ховатися від неї на своєму «троні»

Навесні сонце дедалі активніше зазирає у вікна офісу, а завдання з боку керівництва збільшуються в кількості. Але ентузіазм персоналу ще не прокинувся після зимової сплячки. Кар'єрний консультант Олена Бєлікова розповіла Mind про те, як керівник може допомогти своїм підлеглим у боротьбі з весняною втомою.
Як керівник може допомогти в боротьбі з весняною втомою? Для початку варто збільшити частоту особистих бесід і tet-a-tet зустрічей. Під час такої бесіди створіть дружню атмосферу, будьте відкритими і лояльними до співробітника, налаштуйте його на прихильність до себе. Поцікавтеся причинами, які хвилюють підлеглого, якої б сфери ці причини не стосувалися: професійної чи особистої. Після того як співробітник висловив свої переживання, візьміть участь у вирішенні його проблеми, запропонуйте допомогу. Вкрай важливо стати «своєю» людиною, щоб колектив відчував підтримку з боку керівника.
Професійні проблеми можуть бути вирішені різними шляхами. Можна перерозподілити частину завдань між персоналом відділу і делегувати їх іншому, енергійнішому співробітникові.
Іноді відсутність ентузіазму і весняна втома, навпаки, викликана малою кількістю завдань. Обговоріть це з вашим підлеглим під час особистої бесіди, запропонуйте участь у цікавих проектах компанії або дізнайтесь, чим би хотів займатися співробітник. Іноді нові завдання, додані до рутинного функціоналу, творять дива.
Також буде не зайвим обговорити кар'єрний план співробітника. Це допоможе запалити в ньому іскру і забути про весняну нудьгу. Пропишіть план індивідуального розвитку, узгодьте з підлеглим подальші кроки навчання і вкажіть їх у хронологічній послідовності. Визначте і частоту ваших зустрічей, під час яких обговорюватимете його подальший розвиток у рамках компанії.
Ніщо так не заряджає на успіх, як обраний маяк на горизонті. У ході обговорення кар'єрного плану співробітник може повідомити про своє бажання розвиватися в іншому напрямку. Тоді варто розглянути можливі варіанти переведення до іншого відділу та й в цілому – бути готовим до такої розмови.
Що робити, якщо наведені вище поради виявилися неефективними, і працівник усе ще пасивний? Зробіть тайм-аут і надайте підлеглому відпустку, нехай навіть не планували цього робити.
Важливо зрозуміти, що фізична присутність співробітника на робочому місці не свідчить про його ефективність, лише включеність у процес дає результати.
Без його енергії і залученості цих результатів не буде в тому обсязі, які від нього очікує компанія. Відпустка – відмінні ліки від втоми і вигорання.
Після повернення співробітника з відпустки продовжуйте особисті зустрічі, обговорюйте завдання і функціональні обов'язки, залишайтеся на відстані витягнутої руки. Робота із залученням персоналу – це постійна рука на пульсі і регулярний зворотний зв'язок.
Навіщо потрібен зворотний зв'язок? Найчастіше персонал «згасає» і піддається сезонній втомі, коли не бачить сенсу своєї роботи і не отримує зворотного зв'язку від керівника. Поцікавтеся у співробітника, чого йому не вистачає. Тут стане в пригоді як позитивний, так і конструктивний (критичний) зворотний зв'язок, головне – робити це тактовно і регулярно.
Ось основні методи боротьби з весняною втомою у підлеглих. Однак важливо знати, що зволікати з їх застосуванням не варто. Своєчасна реакція і ліквідація «вогнища загоряння» іноді може вирішити проблему в лічені дні.
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.