Курс валют: чого варто чекати влітку та восени

Курс валют: чого варто чекати влітку та восени

І що найбільше впливатиме на позиції гривні

Этот материал также доступен на русском языке
Курс валют: чого варто чекати влітку та восени
Фото: pixabay

Національний банк України на 17 травня 2019 року зміцнив курс гривні більш ніж на три копійки – до 26,34 грн за долар – порівняно з попереднім банківським днем. Про це свідчать дані на сайті регулятора у четвер, 16 травня. У попередні два дні Нацбанк послаблював курс гривні. Так, у середу національна грошова одиниця подешевшала відразу на 21 копійку – до 26,37 грн/$. Максим Пархоменко, аналітик інвестиційної компанії «Альпарі», розповів Mind, як змінюватиметься курс валют влітку і восени, і що цьому сприятиме.

Що буде з курсом влітку? Курс гривні в літній період залишатиметься на поточних позначках. Ми побачимо його стабілізацію і утримання в рамках 26 грн за долар. Ця динаміка зберігатиметься до кінця літа цього року. Сприятимуть цьому відносно вдалі позиції економіки в літній сезон і жорстка монетарна політика, яка стримує гривню від падіння.

Що може вплинути? Погіршити позиції нашої валюти може лише політика, старт нового сезону якої почнеться з приходом нового президента. Хоча з його боку і було заявлено про збереження посади голови НБУ, але тільки на початку літа ми зможемо з цим розібратися і чітко зрозуміти – чи будуть дострокові вибори і які персоналії збережуть портфелі.

Що потрібно знати про МВФ? Зокрема, наразі поточний склад НБУ стримує інфляцію, що і декларує Україна у своїх зобов'язаннях перед МВФ. Це не дозволяє нашій валюті реалізовувати песимістичні сценарії з ростом курсу до 30 грн за долар.

Ситуація може бути змінена найближчим часом. І в першу чергу вона визначатиметься не лише можливою ​​зміною курсу, а й співпрацею з МВФ.

Цьогоріч пікові виплати за українським боргом ще припадатимуть на вересень поточного року, можливостей для перекредитування (рефінансування) у нас дві – отримати новий кредит від МВФ, рішення за яким буде сформовано в перший місяць літа, або вийти на ринки з новою пропозицією наших боргових паперів.

Другий варіант не передбачає істотних складнощів, а лише відрізнятиметься вартістю обслуговування такого боргу. Минулого року розміщення в цілому коштували близько 9%. При поточних кредитних рейтингах Україна знаходиться на рівні Монголії, Аргентини та Туреччини. В середньому на такі ж ставки за боргами можемо сподіватися і ми. За останніми акціонерами турки з їх складнощами в економіці змогли розміститися в районі 7,15%. Ми володіємо меншою економікою, за рахунок чого можемо орієнтуватися на 8%. Для нашої країни це ін'єкція, яка дозволяє стабілізувати ситуацію, але не дозволяє довго функціонувати.

На жаль, при поточному зростанні велика частина бюджету йде на обслуговування наявного боргу, що здебільшого виключає такий варіант роботи. У нашому випадку ефективнішим для країни буде використання нових програм від МВФ, вартість яких не перевищує 2%, що і знижує навантаження на бюджет. Чи будуть вони реалізовані? Відповіді ми зможемо отримати від нового уряду вже на початку літа. Наразі з великою ймовірністю переговори і співпрацю за програмами буде продовжено.

У рамках літа гривня і далі триматиметься біля позначки 26. Таким чином є можливість поповнити свої запаси іноземної готівки.

Що чекає восени? Осінній же період може змінити розклад в розстановці сил. Як вже було сказано раніше, виплати боргу і кінець посівної кампанії в сумі зі зниженням попиту на гривню негативно впливатиме на курс в обмінниках. Це дозволить долару відновити свої позиції до 27 грн/$. Темпи цього зниження курсу гривні регулюватиме монетарна політика та стан процентних ставок наприкінці місяця. Наразі поточні умови дозволяють пройти цей період у досить успішному форматі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло