Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
755,591 особа
Померло у світі
36,211 осіб
Вилікувалось у світі
158,527 осіб
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Валютні гойдалки: чому дорожчає євро

Валютні гойдалки: чому дорожчає євро

І які глобальні події впливають на його взаємини з американським доларом

Цей матеріал також доступний російською
Валютні гойдалки: чому дорожчає євро
Фото pixabay.com

За результатами III кварталу 2017 року євро подорожчав проти долара США на 4%. Але при цьому, на думку аналітика інвестиційної компанії «Альпарі» Максима Пархоменка, динаміка європейської валюти найближчі тижні може бути більш поміркованою і навіть перейти до зниження. Цьому сприятимуть наступні сім факторів.

Несприятливі для євро наслідки референдуму в Каталонії і виборів у Німеччині. На даний момент політична ситуація в Європі далека від ідеалу. 1 жовтня в іспанській провінції Каталонія 90% виборців прийшло на референдум (при явці в 43%) і зголосилося відокремитися від Іспанії. Але, попри високі показники голосування, сам референдум був проведений явно не в рамках закону. Подальший розвиток подій дуже складно передбачити, що в свою чергу додає градус невизначеності ситуації, що склалася.

У зв'язку з цим, прогнози відносно євро можна будувати, виходячи зі словесних інтервенцій, які проводитимуть обидві конфліктуючі сторони. Однозначно можна стверджувати, що дані події будуть тільки негативно впливати на економіку Іспанії та регіону в цілому, і, відповідно, додадуть негативу до загальної тенденції розвитку курсу євро. При цьому, у локомотиві європейської економіки – Німеччині Партія християнських демократів, очолювана Ангелою Меркель, не здобула більшість місць у Бундестазі на загальних виборах 24 вересня. Підсилення позиції євроскептиків вже в самому парламенті не додає стійкості коаліції, що і сприятиме продажам євро.

Цифри не підтверджують позитивну динаміку. Статистика за останній місяць також не додає впевненості в позитивному майбутньому. Інфляція споживчих цін у Європі за вересень не дотягла 0,1% до прогнозованого рівня у 1,5%. Безробіття залишається на рівні в 9,1% при очікуваннях в 9%.

Політика ЄЦБ може залишитися незмінною. З урахуванням політичних потрясінь і слабкої статистики монетарна влада навряд чи піде на зміни кредитної політики в найближчому майбутньому. Таким чином, процентні ставки залишаться на колишньому нульовому рівні – як мінімум, в орієнтирі найближчих двох місяців.

Що стосується банків і фондів, то валюти країн східної Європи (Польщі, Чехії, Угорщини) можуть стати привабливішими. Адже через високі відсоткові ставки в цих регіонах спекулятивний капітал може з євро перетікати у валюти Східної Європи. Потуратиме цьому сприятлива ситуація в самих економіках цих держав.

ФРС фактично анонсує зміцнення долара. Глава резервного банку Філадельфії Патрік Харкер раніше заявляв, що грудень поточного року буде підходящим періодом для підвищення процентних ставок. А також зазначив, що в разі більш позитивною статистики вона може бути підвищена і раніше. Такі заяви сприяють зростанню долара, що і відбивається на динаміці його курсу.

ФРС може почати розчищення балансу навіть раніше грудня. ФРС за рахунок поліпшення ситуації в економіці може почати зменшувати свій баланс вже на початку IV кварталу поточного року – шляхом обміну раніше викуплених облігацій на долари. Вилучаючи з ринку доларову ліквідність, банк приводитиме до зростання вартості долара, формуючи його загальний дефіцит на світових ринках. Однозначності відносно даної політики поки немає, але очевидно, що в короткостроковій перспективі вірогідність зростання долара є високою через завищені очікування щодо цієї ж події.

Податкова реформа Дональда Трампа може виявитися результативною. З огляду на палкі суперечки щодо податкової реформи, адміністрація Білого Дому все ж має шанси «продавити» її схвалення в Конгресі. Ця реформа передбачає зниження податків не лише для найбагатших верств населення і корпорацій, а й для малого і середнього бізнесу, що сприятиме вивільненню додаткових коштів, які будуть спрямовані безпосередньо в економіку, про що заявив міністр фінансів США Стівен Мнучі.

Найближча мета по євро в парі з доларом – зниження до більш низьких рівнів: з поточних 1,18 до 1,15. При цьому, якщо негативні новини будуть враховані в поточних цінах, але не зростатимуть у своєму обсязі, рух євро вгору може відновитися. Але варто враховувати, що на даний момент поки їх більш ніж достатньо для формування низхідної динаміки по основній європейській валюті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті