facebook.com
mind
Валютні гойдалки: чому дорожчає євро

Валютні гойдалки: чому дорожчає євро

І які глобальні події впливають на його взаємини з американським доларом

Цей матеріал також доступний російською
Валютні гойдалки: чому дорожчає євро
Фото pixabay.com

За результатами III кварталу 2017 року євро подорожчав проти долара США на 4%. Але при цьому, на думку аналітика інвестиційної компанії «Альпарі» Максима Пархоменка, динаміка європейської валюти найближчі тижні може бути більш поміркованою і навіть перейти до зниження. Цьому сприятимуть наступні сім факторів.

Несприятливі для євро наслідки референдуму в Каталонії і виборів у Німеччині. На даний момент політична ситуація в Європі далека від ідеалу. 1 жовтня в іспанській провінції Каталонія 90% виборців прийшло на референдум (при явці в 43%) і зголосилося відокремитися від Іспанії. Але, попри високі показники голосування, сам референдум був проведений явно не в рамках закону. Подальший розвиток подій дуже складно передбачити, що в свою чергу додає градус невизначеності ситуації, що склалася.

У зв'язку з цим, прогнози відносно євро можна будувати, виходячи зі словесних інтервенцій, які проводитимуть обидві конфліктуючі сторони. Однозначно можна стверджувати, що дані події будуть тільки негативно впливати на економіку Іспанії та регіону в цілому, і, відповідно, додадуть негативу до загальної тенденції розвитку курсу євро. При цьому, у локомотиві європейської економіки – Німеччині Партія християнських демократів, очолювана Ангелою Меркель, не здобула більшість місць у Бундестазі на загальних виборах 24 вересня. Підсилення позиції євроскептиків вже в самому парламенті не додає стійкості коаліції, що і сприятиме продажам євро.

Цифри не підтверджують позитивну динаміку. Статистика за останній місяць також не додає впевненості в позитивному майбутньому. Інфляція споживчих цін у Європі за вересень не дотягла 0,1% до прогнозованого рівня у 1,5%. Безробіття залишається на рівні в 9,1% при очікуваннях в 9%.

Політика ЄЦБ може залишитися незмінною. З урахуванням політичних потрясінь і слабкої статистики монетарна влада навряд чи піде на зміни кредитної політики в найближчому майбутньому. Таким чином, процентні ставки залишаться на колишньому нульовому рівні – як мінімум, в орієнтирі найближчих двох місяців.

Що стосується банків і фондів, то валюти країн східної Європи (Польщі, Чехії, Угорщини) можуть стати привабливішими. Адже через високі відсоткові ставки в цих регіонах спекулятивний капітал може з євро перетікати у валюти Східної Європи. Потуратиме цьому сприятлива ситуація в самих економіках цих держав.

ФРС фактично анонсує зміцнення долара. Глава резервного банку Філадельфії Патрік Харкер раніше заявляв, що грудень поточного року буде підходящим періодом для підвищення процентних ставок. А також зазначив, що в разі більш позитивною статистики вона може бути підвищена і раніше. Такі заяви сприяють зростанню долара, що і відбивається на динаміці його курсу.

ФРС може почати розчищення балансу навіть раніше грудня. ФРС за рахунок поліпшення ситуації в економіці може почати зменшувати свій баланс вже на початку IV кварталу поточного року – шляхом обміну раніше викуплених облігацій на долари. Вилучаючи з ринку доларову ліквідність, банк приводитиме до зростання вартості долара, формуючи його загальний дефіцит на світових ринках. Однозначності відносно даної політики поки немає, але очевидно, що в короткостроковій перспективі вірогідність зростання долара є високою через завищені очікування щодо цієї ж події.

Податкова реформа Дональда Трампа може виявитися результативною. З огляду на палкі суперечки щодо податкової реформи, адміністрація Білого Дому все ж має шанси «продавити» її схвалення в Конгресі. Ця реформа передбачає зниження податків не лише для найбагатших верств населення і корпорацій, а й для малого і середнього бізнесу, що сприятиме вивільненню додаткових коштів, які будуть спрямовані безпосередньо в економіку, про що заявив міністр фінансів США Стівен Мнучі.

Найближча мета по євро в парі з доларом – зниження до більш низьких рівнів: з поточних 1,18 до 1,15. При цьому, якщо негативні новини будуть враховані в поточних цінах, але не зростатимуть у своєму обсязі, рух євро вгору може відновитися. Але варто враховувати, що на даний момент поки їх більш ніж достатньо для формування низхідної динаміки по основній європейській валюті.