Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Прогнози-2020: що готує нам наступ декади даних

Прогнози-2020: що готує нам наступ декади даних

Про тенденції в розвитку технологій та їхній вплив на найближче майбутнє

Цей матеріал також доступний російською
Прогнози-2020: що готує нам наступ декади даних

Людство наближається до 2020 року, який не раз називали переломним, епохальним для технологічної сфери. На вулицях з'явилися безпілотні автомобілі, і їх кількість зростає. Ми все частіше звертаємося за допомогою до своїх віртуальних асистентів, які здатні не тільки відповідати на наші запити, але і передбачати наші потреби. «Розумні» пристрої присутні, мабуть, у всіх галузях промисловості.

В основі технологічних досягнень останнього десятиліття лежать величезні масиви даних і обчислювальні потужності для їх обробки. Але в найближчі 10 років на нас чекає ще один стрибок, і поки складно навіть уявити ті нові застосунки і сервіси, які з'являться до 2030 року. Своїми прогнозами в цій сфері на 2020 рік, який, ймовірно, багато в чому визначить події найближчих 10 років, поділилася з Mind генеральний менеджер Dell Technologies в Україні Ірина Волк.

Дотримання принципів стійкого розвитку

Ми прогнозуємо, що у прийдешньому десятилітті все більше компаній слідуватимуть порядку сталого розвитку та економіки замкнутого циклу. Для ІТ-сегменту це означає, що обладнання ставатиме компактніше і продуктивніше, а для його виробництва використовуватимуться перероблені та відновлені матеріали.

Таким чином, поступово зводитиметься до мінімуму обсяг електронних відходів, тоді як використання наявних матеріалів (зокрема, перероблених) зростатиме.

Однак коли йдеться про принципи сталого розвитку, було б спрощенням зводити все виключно до проблеми екології, якою б серйозною і значущою вона не була. Не дарма ж Оксфордський словник назвав словом 2019 року поняття «надзвичайна кліматична ситуація» (climate emergency).

Насправді принципи сталого розвитку охоплюють практично всі сфери життя, а дотримання його покликане покращувати якість життя нинішніх і майбутніх поколінь. Йдеться і про чесну і справедливу оплату праці, і про освіту, і про доступність благ для широкого кола людей.

Розширення застосування «розумних» пристроїв

Комп'ютерні інновації з кожним роком розширюють межі можливого. Екрани стають все ширшими, а формфактор – все компактнішим і тоншим. Однак головні зміни відбуваються всередині, у «серце» комп'ютера.

Програмні застосунки, що використовують штучний інтелект і машинне навчання, створюють такі системи, які допомагають користувачам оптимізувати енергоспоживання з огляду на поведінку і потреби користувача. Використання біометричних даних дозволяє комп'ютерам розпізнавати своїх господарів за обличчям. А застосунки, які використовують штучний інтелект і машинне навчання, навчилися додавати і збавляти звук, контрастність або яскравість залежно від того, що ви зараз дивіться або в яку гру граєте.

Наступного року нас чекають нові досягнення, і комп'ютери продовжать свій шлях до «самостійності», навчаючись навику самим відновлюватися і вирішувати, коли вони потребують ремонту або огляду фахівцем, самим попереджати поломки і неполадки. Такий сценарій розвитку технологій буде корисним як кінцевим користувачам, так і ІТ-командам, що обслуговують комп'ютерні парки.

Спрощення управління ІТ

Ми маємо у своєму розпорядженні різноманітні дані: великі дані, метадані, структуровані та неструктуровані дані, а також дані, що знаходяться в хмарах, пристроях на периферії або опорних дата-центрах. Дані скрізь і всюди, через що організаціям доведеться докладати чимало зусиль, аби потрібні дані переміщалися в потрібне місце і в потрібний час.

Поки в багатьох організацій немає можливості швидко переглядати і аналізувати дані, оскільки в їх IТ-інфраструктурах сконцентровано дуже багато систем і послуг. Але вже починаючи з 2020 року IТ-директори надаватимуть першочергового значення видимості, прозорості даних, інакше їх організаціям не вдасться швидко розробляти і виводити на ринок свої рішення.

Крім того, організації прискорюватимуть цифрові перетворення, спрощуючи і автоматизуючи свою IТ-інфраструктуру і консолідуючи системи і послуги в комплексні рішення все з тією ж метою – щоб спростити роботу з даними. Узгодженість архітектури, оркестровка і сервісні угоди відкриють нові можливості для управління даними, щоб використовувати ці дані для автоматизації ІТ і для розширення застосування штучного інтелекту і машинного навчання.

Поширення мультихмарної стратегії

У 2020 році ідея поєднувати публічні та приватні хмари отримає більше прихильників.

Мультихмарні IТ-стратегії, збудовані на гібридній хмарній архітектурі, дозволять організаціям спростити управління і роботу з даними, забезпечуючи при цьому їх доступність і безпеку. Згідно з прогнозом IDC, до 2021 року понад 90% підприємств по всьому світу використовуватимуть комбінацію, що включає локальні та/або спеціалізовані приватні хмари, декілька публічних хмар та існуючі платформи для забезпечення інфраструктурних потреб.

У міру подальшого розгортання 5G і периферійних мереж приватні гібридні хмари будуть розташовуватися на периферії, забезпечуючи таким чином видимість і керування даними в режимі реального часу повсюдно, де б ці дані не знаходилися. Для хмарних провайдерів це означає, що їм потрібно буде забезпечувати підтримку гібридних хмарних обчислень в будь-яких середовищах.

Посилення заходів безпеки має стати невід'ємним компонентом всієї IТ-стратегії. Засоби захисту даних будуть глибоко інтегровані як частина гібридних хмарних середовищ, зокрема, там, де для запуску застосунків використовуються контейнери і Kubernetes.

Розвиток моделі гнучкого споживання

Однією з найсерйозніших проблем, з якою стикаються IТ-керівники, які відповідають за цифровізацію своєї організації, є, з одного боку, обмеженість ресурсів, з іншого – складнощі в прогнозуванні витрат. Непросто спрогнозувати рівень капітальних і операційних витрат на найближчий рік, а що вже говорити, коли йдеться про три – п'ять років.

Отже, у 2020 році продовжать розширюватися можливості гнучкого споживання, моделі SaaS (програмне забезпечення як послуга) і моделі хмарних обчислень, адже вони дозволять оплачувати тільки те, що було використано.

Організації зможуть вибирати оптимальну для себе економічну модель і скористатися перевагами наскрізних IТ-рішень, що забезпечують мобільність і прозорість даних, а також за необхідності мінімізувати ресурсомісткі навантаження, необхідні для штучного інтелекту і машинного навчання.

Впровадження периферії в корпоративному сегменті

Периферія (Edge – край, межа) продовжує розвиватися, хоча хтось ще тільки намагається зрозуміти, що вона собою являє і де саме знаходиться. Кілька років тому обговорення теми периферійних обчислень обмежувалося контекстом інтернету речей (IoT). Сьогодні ж важко знайти системи, програми, служби, місця і людей, які не підключені до Мережі.

Периферійні обчислення розширять сфери свого застосування, і не останню роль у цьому зіграють корпорації. З одного боку, вони братимуть участь у виробництві та постачаннях IТ-інфраструктури, необхідної для периферійних обчислень, з іншого – самі виступлять у ролі споживачів.

Що стосується підключення до 5G, то воно відкриє нові можливості для сфер охорони здоров'я, фінансових послуг, освіти і промислового виробництва. Тому ядро ​​цілісної IТ-інфраструктури становитимуть SD-WAN і програмно-визначальні мережеві рішення, що забезпечують швидке і безпечне передання великих обсягів даних між периферійними, локальними і хмарними середовищами.

Відкриті мережеві рішення переважатимуть над пропрієтарними (власними), оскільки організації усвідомлюють, що управління даними та їх захист вимагають великої гнучкості, яку зможуть забезпечити тільки програмно-визначальні мережі.

Отже, ми відкриваємо нове десятиліття, яке, вважаємо, можна назвати «декадою даних». І сподіваємося, ми зможемо витягти максимум користі від того, що нам самим і новим поколінням принесе технологічний прогрес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті