Біохакінг для гріхів: як працюють наші шкідливі звички

Біохакінг для гріхів: як працюють наші шкідливі звички

Про закони компенсації в корпорації «організм» і чому паління – не найшкідливіша звичка

Этот материал также доступен на русском
Біохакінг для гріхів: як працюють наші шкідливі звички
Фото pixabay.com

Біохакінг – системне, комплексне і свідоме управління здоров'ям, засноване на глибокому розумінні людиною свого організму, середовища і умов, в яких він знаходиться.

Як можна керувати своїм організмом з урахуванням наявності шкідливих звичок, зокрема куріння, розповів Mind сімейний лікар, засновник і головний лікар клініки для здорових SQLAB Святослав Ханенко.

Я, як лікар і біохакер, добре знаю свій організм, правильно харчуюся, п'ю багато води і... палю. Так уже склалося, що незважаючи на всі якісні зміни, що відбулися в моєму житті відтоді, як я став на шлях біохакінга, у мене з'явилася ця шкідлива звичка. Саме тому, що я глибоко вивчив себе, нікотин мене не лякає.

У процесі знайомства із собою я хотів розібратися в деяких причинно-наслідкових зв'язках, краще зрозуміти природу свого перфекціонізму, що створював надмірне напруження як всередині, так і зовні. У цьому мені допоміг психоаналіз. Психоаналітик сказала, що я можу залишити куріння у своєму житті як нагадування про те, що я не ідеальний, такий собі невеликий контрольований грішок.

Перфекціонізм шкодить здоров'ю набагато сильніше за деякі шкідливі звички.

Він породжує напругу, а це – безцільна трата енергії, що виснажує організм. Уявіть, що ви їдете в авто, постійно тиснете на газ, на підвищених обертах, без зупинки. Як швидко у вас закінчиться паливо, а системи вийдуть з ладу? Швидше, ніж ви можете собі уявити.

Що впливає на здоров'я

Чого точно не можна допускати, так це насильства відносно до себе. До всього треба приходити поступово, через розуміння і усвідомлення, але без різких хворобливих рухів, що породжують ще більший потенціал напруги. Такі дії можуть дати короткостроковий результат, але потім пружина відстрілює назад, знищуючи всі позитивні зміни.

На здоров'я людини, крім наявності або відсутності шкідливих звичок, впливають сон, харчування, вода, психоемоційний стан, фізична культура. Позитивний баланс всіх цих складових визначить загальний стан здоров'я. Якщо ви не палите, але у вас немає якісного повноцінного сну, повірте, ви шкодите своєму здоров'ю не менше за завзятого курця.

На чому необхідно сфокусуватися

Сон – один з найефективніших методів детоксикації. Під час сну (якісного!) запускаються не лише механізми відновлення нервової системи, а й механізми очищення організму від токсинів. Токсини – це, зокрема, вільні радикали, а декомпенсований оксидативний стрес і наступне за цим клітинне запалення лежать в основі теорії старіння.

Шкідлива їжа – гірше за викурену сигарету.

Поверхня шлунково-кишкового тракту в людини більша за всю поверхню шкіри. Крім того, у травної системи більше функцій, ніж навіть у дихальної. Наприклад, ендокринна функція товстого кишечника забезпечує вироблення частини серотоніну, гормону, що визначає наше відчуття щастя і задоволеності.

Якість мікрофлори кишечника впливає на якість обміну речовин, а це безпосередньо пов'язано з тривалістю життя. Якісна мікрофлора не може вирости в заповненому неперетравленою шкідливою їжею кишечнику. Все, що не перетравлене в кишечнику, лягає навантаженням на печінку, яка відповідає за синтез білків, жирів і вуглеводний обмін.

Білки – це наші гормони і ферменти. Жири – це мембрани наших клітин. Все неймовірно взаємопов'язане.

Я люблю порівнювати людський організм з корпорацією. Уявімо, що в ній є збій – вона збиткова. Поставимо діагноз: гострий «фінансит» – запалення фінансового відділу. Почнемо точкове лікування: почнемо знижувати витрати та грубо стимулювати попит.

Це призведе до короткострокового ефекту, але, якщо ми не приділятимемо увагу ланцюжку створення продукту, людям, фінансовій моделі, протоколам і політикам, ми надалі так і гаситимемо пожежі в окремих департаментах.

Замість цього необхідно приділити час вивченню устрою всієї корпорації та принципів, за якими взаємодіють різні відділи. Тільки так у підсумку ми навчимося ефективно управляти корпорацією і досягнемо бажаного рівня прибутку.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті