Карантин для краси і здоров'я: як використати час із користю
Як переживають режим «тиші» салони краси, і що можуть зробити їхні клієнти в домашніх умовах

Карантин для будь-якого бізнесу став випробуванням. Водночас підприємці, зацікавлені у своїх клієнтах, вже сьогодні пропонують різні варіанти обслуговування онлайн.
Так, співзасновниці простору краси Musk Space Катерина Семенець та Катерина Руденко розповіли Mind на прикладі салону краси, як бути ближче до клієнта в цей непростий час і як бути їм корисними.
Якщо говорити про нашу сферу, то, звичайно, нам зараз доводиться дуже нелегко. Але незважаючи на це ми намагаємося використовувати вимушений віддалений режим з користю.
Навчання
Ми регулярно проводимо тимбілдинги, і зараз перевели їх в онлайн-режим.
Обираємо тему, яка стосується нашої сфери, та в месенджерах обговорюємо її. Наприклад, нові скіли або новинки в бьюті-сфері – як їх впровадити у нашому салоні, що для цього потрібно та як діяти далі.
Підкріплюємо це спілкування різними мотиваціями і бонусами для співробітників.
Крім того, колективно вивчаємо нові продукти постачальників та слідкуємо за тенденціями. За матеріалами, презентаціями та відео вивчаємо можливості новинок.
Постачальники продуктів для роботи нашої сфери охоче перейшли на спілкування онлайн. Що значно полегшує цей процес.
Робота з клієнтами
Як і в звичайний час, ми продовжуємо робити корисні розсилки для наших клієнтів.
- За необхідності – консультуємо онлайн або телефоном.
- Намагаємося завжди підтримувати з нашими клієнтами дружні стосунки. Карантин не став виключенням. Так, ми знаємо, що буде цікаво тій чи іншій людині та пропонуємо персоналізовану корисну інформацію.
- Щоденно проводимо індивідуальні консультації на тему різноманітних процедур. Завжди уточнюємо, чи сподобався ефект і чи є потреба в подальшому догляді та яким саме він має бути.
- Постійно моніторимо рівень задоволеності наших клієнтів – проводимо опитування. За витрачений на опитування час завжди пропонуємо додаткові приємні бонуси.
- Здійснюємо доставку улюблених товарів. Зараз, наприклад, користується популярністю косметика для домашнього догляду. Маючи багато часу, люди тестують нові для себе продукти, зазвичай враження тільки приємні.
Догляд у домашніх умовах
Оскільки зараз дуже актуальною є тема догляду в домашніх умовах, прокоментуємо найчастіші запитання щодо догляду за обличчям та волоссям вдома.
- Чи можна вмиватися звичайною водопровідною водою?
У домашніх умовах, як і в салонному догляді, шкіру необхідно обов'язково очищувати, тонізувати та зволожувати. Безумовно, краще, якщо у вас є можливість вмивати обличчя чистою нехлорованою водою або хоча б фільтрованою. Якщо немає, не варто сильно переживати, адже за умов тонізації ви нейтралізуєте дію жорсткої водопровідної води.
- Чи варто вмивати обличчя гарячою водою?
Не варто. Гаряча вода сприяє розширенню пор, капілярів та підвищенню секреції сальних залоз. Краще вмиватися водою кімнатної температури – вона холодніша від температури тіла, тому добре освіжає та не несе негативного впливу.
Наступний важливий момент догляду за шкірою – вірно підібрані косметичні засоби. Для цього потрібно враховувати багато чинників: вік, тип шкіри, індивідуальні особливості. Щоб правильно підібрати косметику для домашнього догляду, краще звернутися до спеціаліста.
- Які процедури можна проводити у домашніх умовах?
Настав ідеальний час, щоб очистити шкіру в домашніх умовах за допомогою різноманітних пілінгів. Адже відомо, що під час таких процедур треба обмежити перебування під сонячними променями.
Залежно від інтенсивності впливу розрізняють поверхневий, середній і глибокий пілінг. Другий і третій вид проводяться тільки в косметичному салоні.
Перший можна з легкістю робити вдома. Він складається з таких етапів:
- очистити обличчя від поверхневих забруднень (за допомогою очищувальних засобів);
- нанести пілінг на обличчя, уникаючи області навколо очей і губ;
- тримати речовину на обличчі за часом, вказаним в інструкції (звичай це 5–10 хвилин);
- змити достатньою кількістю води кімнатної температури;
- нанести маску або зволожувальний крем (за типом шкіри).
- Як найкраще доглядати за руками?
Всі ми, напевне, вже відчули, як на шкіру рук діють антисептики. Тому після ретельного миття рук обов’язково користуйтеся зволожувальним кремом.
Жінкам зараз саме час відмовитися від гель-лаку та інших лакових покриттів. Це полегшить гігієну (неоціненно в розпал епідемії) та дасть відпочити нігтям. За три тижні нігтьова пластина повністю відновиться, якщо регулярно наносити лікувальні покриття, а шкіру зволожувати кремом.
- Як доглядати за волоссям?
Все просто: використовуйте натуральну косметику, дайте відпочити волоссю від різних засобів для стайлінгу та складних зачісок.
Бережіть себе та будьте здорові.
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.