«Як я провів карантин»: 5 книг про життя і світ

«Як я провів карантин»: 5 книг про життя і світ

Про телебачення, політику, людські стосунки світогляд та світоустрій

Этот материал также доступен на русском языке
«Як я провів карантин»: 5 книг про життя і світ

Напередодні Кабінет міністрів продовжив карантин до 11 травня. Отже, Mind продовжує підбирати разом з бізнесом цікаву і корисну літерутуру для читання під час «суворого» режиму. Так можна зробити дві добрі справи одночасно – знайти корисне для себе та підтримати українських книговидавців.

Сьогодні своєю добіркою ділиться керуючий партнер івент-агентства Ant@Hill Олексій Куліков.

Раніше свої топ-5 книг представляли партнер Esquires Афанасій Карлін, директор агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO Світлана Гукова та засновниця піар-агентства Direct Communication Тетяна Харчова, CEO PR-агентства PointeR Agency Олександр Селін.

1. «Виходить продюсер» Олександр Роднянський

Видавництво: «Брайт Букс»

Не лякайтеся: це пізнавальна книга не тільки для продюсерів. А якщо так вже сталося і ви – продюсер, негайно закидайте цю рекомендацію на свою книжкову полицю.

Я – івентор, але в професії медійника знайшов багато корисних речей і для своєї сфери. Книгу можна прочитати просто як цікаву історію про кіно та телебачення, а можна взяти для себе багато поживного для мозку. Я, наприклад, вичитав кілька вартісних кейсів щодо підходу до роботи, як краще мислити та на що звертати увагу.

Книга – про професію продюсера проєктів, і вона буде корисною для тих, хто створюватиме свої теле-, ​​івент-, шоу-проекти, як надихаюча історія й тим, кому цікаво, як влаштована індустрія розваг та кіно через погляд організатора.


2. «1984» Джордж Орвелл

Видавництво: «Видавництво Жупанського»

Нев'януча класика та дуже-дуже must read. Це книга-утопія з часткою жарту та величезною кількістю аналогій з точки зору поведінкових моделей людини та мас.

«1984» – філософська основа для багатьох майбутніх літературних творів: узяти того ж Пелевіна, нашого сучасника. Читаючи книгу, спробуйте сформувати логічні ланцюжки поведінки та подивитися на диференціацію суспільства: це лише модель, від якої щось можна перейняти, а не ввібрати все. Після прочитання книги в такій візії нова порція їжі для роздумів гарантована.

Книга описує футуристичне тоталітарне суспільство та систему управління ним від імені його учасників. Книга дає безліч ідей та відповідей, чому люди діють так, а не інакше.

Буде корисною тим, хто вивчає поведінку індивідуумів та які умови можуть впливати на них, які енергії та “хотілки” рухають людьми: маркетологам, організаторам, менеджерам.


	«Як я провів карантин»: 5 книг про життя і світ

3. «Чужинець на чужій землі» Роберт Гайнлайн

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Знову ж: спробуйте прочитати книгу не як лінійну історію, а наповнивши її своїм змістом. Особисто я побачив пряму робочу аналогію: співіснування клієнта й агентства. Якщо на хвилинку припустити, що ми живемо в різних ціннісних моделях сприйняття, багато чого стане зрозумілим.

Читаючи книгу, завжди пам'ятайте, що всі ми росли в різних умовах і з різними системами світобудови, в кожного з нас сприйняття доброго та поганого відрізняється. Стає зрозумілим, чому одні й ті ж речі ми сприймаємо все-таки інакше.

Книга буде корисною тим, хто намагається дивитися на світ іншими очима, тим, хто любить спостерігати за суспільством у різних моделях. Це книга для загального розвитку, вона доносить демократичні навколоезотеричні сенси та в майбутньому дозволять дивитися на світ під різними кутами.


4. «Велика шахівніця». Збіґнєв Бжезінський

Видавництво: «Фабула»

Ця книга – цікавий погляд на глобальний світоустрій, де показано сучасну роль держав і описані передумови виникнення конфліктів між країнами.

В основі теорії міжнародних відносин лежить принцип інтересів суб'єктів: після кількох прикладів досить легко припускати, чому та чи інша держава чинить саме так. Чому одні країни завжди дружать, а інші – ворогують. Одним словом – вигода.

Книга дає матеріал, щоб подумати та завантажити у власний розумовий апарат бачення власної картини світобудови. Справжнє, реальне, з історичними фактами та політекономічної порядком денним.

Якщо вам цікаво зрозуміти, чому створюються військові та/або соціально-економічні конфлікти. Якщо цікаво поглянути на передумови невідворотностіі війни в Україні, Сирії, Ірані. Подивитися на наш світ очима заокеанських мислителів. Вам сюди.

Книга корисна тим, хто шукає відповіді на питання, чому щось відбувається так, а не інакше.


5. «Хозарський словник» Мілорад Павич

Видавництво: «Фоліо»

І знову література про те, чому одне й те саме люди сприймають по-різному. Ця книга корисна й тим, що можна навчитися бачити ситуацію з різних боків, не очорнити або обілити один із них.

Структура подачі тексту дуже цікава – це не те, що я звик читати. Читаючи книгу, читач нібито грає з власним сприйняттям і розумінням. Коли відкриєте цей текст, спробуйте заглянути в себе та подумати, що ви відчуваєте при прочитанні. Що вам запам'ятовується, на що ви реагуєте.

Книга (причому майже будь-яка) – це прекрасний приклад альтернативного виду послань зверху-знизу-збоку, щоб або прийняти їх для себе, або відмовитися.

Книга для тих, хто втомився від класичних текстів/сюжетів у форматі “зав'язка, основна частина, кульмінація та розв'язка”.

У цій книзі цікаві в першу чергу структура та система подачі літературного матеріалу. Книга для тих, хто любить щось особливе, інше, незвичне та фантастичне.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті