Discuss Discuss
Третій халвінг біткойна: як зміниться курс криптовалюти

Третій халвінг біткойна: як зміниться курс криптовалюти

Що чекає на «біток» найближчими місяцями

Этот материал также доступен на русском языке
Третій халвінг біткойна: як зміниться курс криптовалюти
Фото: pixabay

11 травня відбулася одна з головних подій цієї весни в криптоспільноті – третій халвінг біткойна. Це скорочення нагороди майнерам удвічі. Кількість одиниць BTC обмежена, тому його називають цифровим золотом. Згідно з розрахунками, випуск біткойна закінчиться у 2045 році. Валюта не має встановленої ціни, її вартість визначає криптоспільнота. Це є причиною високої волатильності.

Після кожного халвінгу вартість BTC збільшувалася, але чи збережеться такий тренд зараз – в умовах світової економічної кризи і пандемії? Свою оцінку стану ринку і прогноз вартості BTC запропонував Mind фахівець, що стояв біля витоків народження технології, СЕО #HACKATHONHUB Павло Чабанов.

Чи велика волатильність біткойна?

Довіра до біткойна зростає щороку. Це найбезпечніший цифровий актив у світі. Шахрайство або злам у системі виключаються, оскільки вона заснована на технології блокчейн і є децентралізованою.

Перед халвінгом учасники ринку давали найрізноманітніші прогнози про те, як подія вплине на вартість біткойна – від подвійного зростання до максимального падіння.

Хоча немає єдиного органу, що регулює ціну, впливати на вартість BTC можна. Це можуть робити великі гравці ринку. Наприклад, китайські майнери, на яких припадає 65% видобутку біткойна у світі. А також великі американські та європейські інвестиційні фонди.

Висока маніпулятивність і волатильність біткойна і викликають недовіру до розрахункової одиниці в деяких учасників криптоспільноти.

Які є «інструменти впливу»?

Щоб придбати більше цифрових активів за низькою ціною і збільшити власні капітали, гравець, який має на своєму рахунку понад 5000 BTC, знижує ціну криптовалюти. Для цього він створює велику кількість ордерів на покупку за ціною нижче актуальної.

Після продажу повторює дії за тією самою схемою. За виручені гроші такий гравець може купити стільки крипти, скільки йому потрібно, за найменшою ціною. І отримати як чистий прибуток створений ним самим фінансовий коридор. Ф'ючерси, маржинальна торгівлі та опціони також є сильними інструментами управління ринком.

Як зміниться вартість?

Мій прогноз вартості біткойна на найближчі 3–4 місяці такий. Найближчими тижнями можливе зниження ціни – до $6500. Тому що перед халвінгом було багато ордерів на покупку за ціною від $2800. У наступні три місяці вартість коливатиметься від $6500 до $15 000.

Не довіряти біткойну сьогодні можуть лише ті люди, які не розуміють, як влаштована його технологія і чому зростає його ціна. Використання BTC – це питання не віри, а знання. Оскільки волатильна тільки його ціна.

Попит на біткойн залишається стабільним і зростає щороку. Саме це вирівнює і збільшує вартість валюти, хоч як би вона не коливалася. Бо зручнішого та безпечнішого цифрового фінансового інструменту не існує. Я, як і мільйони інших людей, вірю в це тому, що розумію унікальність цієї технології.

Як робити «ставки на біткойн»?

Ніколи не займався трейдингом через високу волатильність розрахункової одиниці. Для мене важливо не те, скільки коштує біткойн, а те, скільки його в мене є.

Так, вже багато років користуюся BTC для зручних грошових переказів, за невелику ціну потрохи купую і збираю. Зберігаю на холодному гаманці й мало звертаю увагу на те, як змінюється його ціна. Це мій рецепт використання найнестабільнішої цифрової валюти у світі, який виправдав себе на практиці.

Трейдинг BTC сьогодні – це ставки на біткойн. За рівнем азарту його можна порівняти з грою в казино. Технічний аналіз, як метод прогнозу вартості, на цій криптовалюті не працює зовсім. Такий трейдинг включає неконтрольований ризик втрати коштів. Бо ринок переповнений попитом, пропозицією і маніпуляторами, що продавлюють свої інтереси за рахунок фінансової ваги.

У чому унікальність технології BTC?

Технологія BTC унікальна не тому, що є надскладною. А тому, що сформована дуже правильно за рахунок криптографії, математики та розподілених баз даних. З технічної точки зору цей ланцюжок неможливо зупинити. Для цього потрібно зупинити роботу всіх вузлів мережі, кількість яких обчислюється десятками тисяч.

Додатковий бонус для використання – винагорода за майнінг. Він триватиме, хоч як би не впала вартість «бітка», аж до 2045 року, поки не буде здобута остання криптоодиниця. Навіть якщо в низьких точках ринку цей процес буде збитковим. Тому що майнер, як ніхто інший, розуміє стабільність попиту на BTC.

В умовах коронакризи попит на біткойн збільшується, заразом зростає і його ціна. Причини – недовіра бізнесу до традиційних інструментів економіки, яким у нових умовах не вдається виконувати свої функції.

Сиплеться ринок реальних акцій світових компаній на міжнародних біржах. Бізнес переходить в онлайн. І люди, які до сьогодні не цікавилися цифровими активами, змушені освоювати це нове поле в пошуку альтернатив фіатним засобам.

Як розвиваються криптовалюти на міжнародному ринку?

У середині минулого місяця Китай запустив цифрову державну криптовалюту CBDC. У травні держслужбовці одного з районів Піднебесної вперше отримають зарплату в крипті. Аналітики по всьому світу вже охрестили цифровий юань «вбивцею долара» за його потужний потенціал і мінімальні обмеження у використанні.

Китай готовий вкладати в розвиток крипти. Це говорить про те, що позиції біткойна тільки зміцнюватимуться, оскільки він є першою криптовалютою світового масштабу. А ще про те, що світ здійснив перехід у цифрову реальність і аналогові інструменти перестають бути конкурентоспроможною альтернативою. Слідом за провідними країнами світу скоро це приймуть й інші. Вся публічна економіка і суспільні процеси в майбутньому перейдуть у цифру.

Пандемія тільки наблизила нас до цього сценарію. Споживчі звички змінилися, безліч експертів з різних сфер визнали, що світ не буде таким, як колись, після закінчення коронавірусу. Люди звикнуть використовувати картки. Жити у світі онлайну, де набагато більше свободи, можливостей. І не захочуть повертатися до аналогових інструментів, регульованих центральними органами.

Саме тому державі потрібно першою легалізувати криптовалюту. Інакше люди працюватимуть «в чорну», використовуючи цифрові інструменти напівлегально.


Про автора:

Павло Чабанов, СЕО і автор проекту #HACKATHONHUB, засновник блокчейн-мережі Gliesereum, Founder and CEO IT-компанії Gliesereum Ukraine. Спеціаліст по роботі з кібербезпекою, нейромережами і big data. Загальний досвід роботи в IT – 15 років.

У 2010 році став одним з учасників девелоперського ком'юніті BTC. За кілька місяців розвернув 45 вузлів технології, які згодом підтримував впродовж двох років. Перші біткойни отримав як винагороду за підтримку системи.

REACTOR.UA – відкрита платформа інновацій, що пропонує інфраструктуру та інструменти для успішної роботи з інноваціями.

Резиденти платформи – компанії, відкриті до інновацій, акселератори, інкубатори, інноваційні хаби, лабораторії, продуктові технологічні команди.

Ставши резидентом платформи REACTOR.UA, ви зможете:

  • працювати з кращими світовими технологічними рішеннями і стартап-командами, здатними реалізувати будь-які інноваційні ідеї;
  • шукати рішення своїх інноваційних викликів, використовуючи менторську підтримку резидентів – агентів інновацій;
  • спільно з резидентами проводити відкритий пошук інноваційних ідей;
  • бути в курсі провідних інноваційних практик і світових трендів;
  • тестувати ідеї просто, швидко і з мінімальними витратами;
  • увійти до списку інноваційних компаній України, взявши участь у Innovation Index.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS