Discuss Discuss
Що сталося з біткоїном і до чого тут DeFi

Що сталося з біткоїном і до чого тут DeFi

Прогноз вартості ключових криптовалют

Этот материал также доступен на русском языке
Що сталося з біткоїном і до чого тут DeFi
Фото: pixabay

Останніми тижнями біткоїн показав впевнене зростання. Слідом за ним виросла вартість й інших криптовалют. Про поточний стан ринку, прогноз вартості біткоїна (BTC) та кількох провідних альткоїнів розповів Mind СЕО #HACKATHONHUB, резидент Reactor.ua Павло Чабанов.

Біткоїн, DeFi та ринок криптовалют: поточний стан 

Навесні крипторинок пережив сильне падіння услід за класичним ринком через коронакризу. У новому сезоні він почав потихеньку відновлюватися. Альткойни, які мають хоча б якесь відношення до крипто-, а не до централізованих валют, безпосередньо залежать від BTC, слідом за ним ростуть або падають в ціні. До топових альтів належать Ethereum ETH і Binance BNB, тому що знаходяться в екосистемі бізнесу криптовалют.

Причиною загального зростання ринку, який ми спостерігаємо зараз, є хайп DeFi (децентралізованих фінансів). Він показав себе як потужний фінансовий інструмент й привернув увагу інвесторів до криптовалют. Багато учасників спільноти називають DeFi експериментом, мильною бульбашкою. Але це не заважає йому рости в сотні разів – з мільйонів до мільярдів доларів.

Інвестори, які вклалися у високоризиковий DeFi та помножили свої капітали, перенаправляють частину активів у більш стабільний фінансовий інструмент – біткоїн. Масовість цього явища дає зростання вартості BTC і, відповідно, альткоїнів.

Логіка подій нагадує сценарій 2017 року. Тоді «биток» йшов вгору на хвилі популярності ICO-проєктів. Як відомо, усе закінчилося великою кількістю скаму. Багато проєктів так і не вийшли в продакшен, а їхні фаундери просто зникли з грошима інвесторів.

Подібним фінансовим інструментом зараз виступає DeFi. Великі гравці поки не наважуються вкладати в нього кошти. Заходять тільки невеликі інвестори з приватними капіталами.

Що очікує ринок DeFi

Якщо ринок DeFi покаже, що йому можна довіряти, а також після оновлення Ethereum 2.0, вартість біткоїнів та ключових альтів неминуче кількаразово зросте. Великі інвестори побачать на прикладі DeFi, що є цифровий децентралізований ринок фінансових активів. І перенаправлять частину своїх коштів у криптовалюту. Якщо ж DeFi поведе себе як піраміда, крипторинок очікує падіння. 

З моєї точки зору, надійність DeFi знаходиться під питанням. Одна з його проблем – юрисдикції країн, які підтверджуватимуть активи, що вийшли з цього ринку. Поки такої практики немає. Але вона може з'явитися найближчим часом. У США вже  працюють над цим.

Друга проблема полягає в тому, що сьогодні для наповнення ринку DeFi використовуються ті самі моделі, що і при зростанні популярності ICO. Якщо вони виявляться фінансовими пірамідами, ми втратимо ринок DeFi.

Прогноз вартості топ-3 криптовалют

BTC

Біткоїн дуже активно реагує на скачки таких агресивних фінансових інструментів, як DeFi. У разі якщо він піде вниз, ми побачимо біткоїн у $5000–6000. Інвестори при втратах у DeFi почнуть виводити свої активи з BTC.

Якщо ж зростання ринку децентралізованих фінансів триватиме хоча б до кінця року, ми, напевне, отримаємо BTC вартістю у $20 000. Сьогодні вона становить $11 700.

BTC виріс з позначки $3000 всього за кілька місяців. Довіра до нього примножилася через DeFi. Прогноз вартості біткоїнів на найближчі тижні – незначні коливання в районі $1000  і планомірне зростання.

BNB

BNB є алгоритмічним токеном. Це одна з криптовалют-лідерів у рамках біржової торгівлі. У неї немає статусу серйозного фінтех-інструменту. BNB підтримує мережу біржі Binance, яка багато ресурсів вкладає в його маркетинг. Мотивація до покупки – участь у ланчпадах, доступ до стейкінгу, отримання хорошого відсотка та дивідендів.

Вважаю, що найближчим часом ми не побачимо BNB вартістю у $50. Його ціна – близько $25, якщо не буде падіння біткоїна. На поточний момент вона дорівнює $22.

ETH

Ethereum хайпує напередодні запуску версії 2.0. З нею має прийти рішення більшості проблем технології, присутніх у першій версії. Міграція почнеться восени. Наразі у ETH спостерігається зростання на тлі власного оновлення, а також розвитку DeFi. Поточна його вартість становить $392. Мій прогноз до осені – близько $400–500, якщо децентралізований ринок фінансів зростатиме. І в районі $150–200 за його падіння.