Урбаністика XXI століття: як треба будувати міста

Урбаністика XXI століття: як треба будувати міста

І які завдання має вирішувати кожен новий об'єкт

Этот материал также доступен на русском языке
Урбаністика XXI століття: як треба будувати міста
Фото: depositphotos.com

Попит на якісний стандарт життя диктує умови. Однотипні висотки «вийшли з чату», їм на зміну прийшла дружня архітектура з цікавими фасадними рішеннями, функціональними плануваннями кожного корисного метра території, які створюють комфортне місце проживання. Сьогодні існує запит на створення мультизадачних просторів, де максимально враховано потреби мешканців для планування їхнього майбутнього. Забудовник, реагуючи на запит клієнта щодо задоволення потреб у підвищенні якості життєдіяльності, створює концептуальні проєкти багатофункціонального рівня. Як саме вони змінюють обриси сучасних міст, спеціально для Mind розповідає Тетяна Тону, директор з маркетингу Строй Сіті Девелопмент Груп.

Урбаністика – гра в довгу: проєкти нерухомості з індивідуальним життєвим сценарієм

Епоха мультиформатних проєктів у будівництві – наслідок становлення світової тенденції сталого розвитку економіки країн. Створювати ресурси, щоб вони приносили користь якнайдовше, стало не лише модним, а й необхідним. Саме тому будівельні проєкти сьогодні розробляються не просто в розрізі концепції забудови, а й з урахуванням розвитку сценарію подальшого масштабування та розвитку простору, що створюється.

Не просто побудувати висотки з максимально зручним плануванням, а створити закрите цілісне середовище, яке має функції та набір послуг, забезпечуючи наявність дружньої до людей атмосфери. Вивірені архітектурні рішення, квартирографія, зонування втілюються з ідеальною точністю та відображають концепцію у візуальному характері об'єкта.

Сталий розвиток житлового чи робочого простору – це завчасне забезпечення ще не озвучених і не усвідомлених потреб жителей. Дати більше очікуваного можна лише в разі поетапного розвитку життєвого сценарію проєктів нерухомості, в основі якого – турбота про майбутні покоління.

Концепція перемагає: життя в місті, не виходячи з ЖК

Створення сприятливого середовища, що спонукає до розвитку, творчості, діяльності, планування свого майбутнього в безпеці, з урахуванням належності до певної соціальної групи, реалізується в мультиформатних концепціях mixed-use. Тут можна жити, працювати та відпочивати. Проєкти, що створюються з урахуванням потенційного масштабу у вигляді відпочинкових зон, спортивних комплексів, творчих студій, сімейних центрів, лайфворкінгів і комерційних просторів, нагадують живі організми. Вони здатні як розвиватися усередині створеної інфраструктури, так і ставати частиною найближчого міського простору, доповнюючи його функціонал і надаючи естетичну складову.

Впровадження у будівництві well-стандарту, де враховані екологічні норми якості води, повітря, його очищення, освітлення території та зон усередині житлового простору, акустичний комфорт, забезпечує психологічне здоров'я та є запорукою благополуччя мешканців.

Поряд з екстер'єрами переглядаються також концепції архітектурного оформлення інтер'єрів: зон громадського користування. Поняття «під'їзд» скоро втратить свою актуальність, оскільки дедалі частіше забудовник робить вибір на користь громадської вітальні, лобі, де відбувається перший контакт людей із простором внутрішньої території. Усе частіше тут можна скористатися такими зручностями, як м'які меблі для очікувань, візочна, невелика зона для читання, мінікав'ярня, приміщення для миття лап тварин.

Урбаністика як світова тенденція сьогодні сприяє ефективному нетворкінгу для людей. Ком'юніті, де мешканці зацікавлені в створенні та підтримці дружньої атмосфери. Попит на створення соціальних зв'язків у межах концептуального житлового чи комерційного простору лише зростатиме.

Друге життя промзон: реновація та редевелопмент у житлові кластери

Одне з основних і дуже болючих питань для девелопера – пошук територій для проєктів багатофункціональної моделі з вираженою інфраструктурою. Усе частіше забудовники вдаються до реновації занедбаних об'єктів промислових зон. Такі рішення вигідні не лише забудовнику, а й міській владі, адже вони спонукають до поліпшення середовища, зростання якості життя та зниження навантаження на наявну інфраструктуру міста.

Підготувати занедбану територію та здійснити реновацію промислових будівель – завдання непросте й дуже затратне. Тому забудовники орієнтуються на подальший стратегічний розвиток майбутніх об'єктів. Створення рекреаційних зон з урахуванням вільної екосистеми, зеленими насадженнями, багаторівневою системою зонування території, де відбувається змішання форматів, – привід для об'єднання девелопера, міської влади та інвесторів.

Єдина модель перетворює застарілу територію, завдяки  чому вона вписується в міську інфраструктуру, утворюючи новий кластер. Оптимально поєднані зони об'єкта дозволяють вписати в новий простір магазини, школи, центри дозвілля та розвитку, коворкінги, офіси, складські приміщення та інші складові комфортного середовища. Громадська складова надає забудові особливого значення для території району зокрема й міста загалом. Тому грамотна концепція, яка пов'язує всі елементи об'єкта в єдиний формат, така важлива на етапі створення проєкту.

Ідеологія «нових міст»: злиття з природою замість «кам'яних джунглів»

Одним із вагомих трендів сучасності експерти вважають створення «нових міст», які зводяться з нуля й органічно вписуються в довкілля. Такий формат створює нову екосистему в ландшафті міста. Параметри життєдіяльності в таких об'єктах формують умови підвищеного комфорту, здатні розширити людські можливості у сфері відпочинку, саморозвитку, реалізації та якісної соціалізації загалом.

Концепція «нового урбанізму» дозволить протистояти наслідкам глобального потепління, майбутньому дефіциту водних та енергоресурсів, а також максимально впроваджувати технологічні інновації у будівництві та облаштуванні територій з урахуванням енергозбереження й екологічних норм. Головна перевага – можливість власників такого житла бути в центрі «незайманого» природного середовища, що вже значно підвищує рівень задоволення від життя.

Ідеологія «нового урбанізму» вже проникла в забудову США. Концепція лягти підвалиною в план будівництва нової столиці Єгипту поблизу Каїру. Нові райони спрогнозовані в Лондоні, Парижі, Амстердамі. Згодом їм пророкують роль центра міста.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло