Виїхати й не загубитись: як українцям за кордоном знайти допомогу та підтримку

Виїхати й не загубитись: як українцям за кордоном знайти допомогу та підтримку

Про корисні ресурси та їхні можливості

Виїхати й не загубитись: як українцям за кордоном знайти допомогу та підтримку
Фото: depositphotos.com

Уже понад п’ять місяців триває повномасштабне вторгнення російських військ на територію України. За цей час чимало українок та українців були змушені полишити свої домівки. Хтось переїхав у безпечніші регіони, а комусь довелося переміститися за кордон. Коли люди виїжджали в інші країни в лютому-березні, вони не мали певних планів і не розуміли, скільки їм доведеться жити в чужій країні. Тепер же ситуація інша: хтось уже повернувся додому, хтось планує повернення найближчим часом, а хтось вирішив лишатися за кордоном на довший період. Як і де знайти допомогу й підтримку українцям за кордоном, розповіла Mind співзасновниця ініціативи United for Ukraine, Startup & VC Lead у Google Ніна Левчук.

United for Ukraine консультує українців, які шукають тимчасовий прихисток за кордоном, і допомагає їм вирішувати юридичні, житлові й організаційні питання ще з кінця лютого. Команда помічає, що потреби й запити тимчасово переміщених українок та українців за кордоном змінилися, якщо порівнювати з першими місяцями повномасштабного вторгнення. Наразі лишається актуальним пошук житла, але вже не на місяць-два, а на більш тривалий період. Крім того, United for Ukraine активно консультує українців з юридичних питань, скеровує для отримання психологічної підтримки.

Як знайти житло?

Якщо ви тільки-но виїхали за кордон або плануєте виїзд найближчим часом, платформа United for Ukraine допоможе знайти вам безкоштовне житло на перший місяць перебування. Сервіс Airbnb.org допомагає надавати безпечні та комфортні помешкання для українських біженців строком до 30 днів.

Щоб скористатися сервісом, слід зайти на сайт за посиланням, вибрати країну тимчасового перебування й зателефонувати за відповідним номером або ж заповнити онлайн-заявку.

Краще підготуватися завчасно й мати всю необхідну інформацію, а саме:

 • відомості про те, кому, де та на який строк потрібне житло;
 • підтвердження, що ви шукаєте житло, бо покинули Україну через війну;
 • посвідчення особи за допомогою українського паспорта, дозволу на роботу або посвідки на проживання;
 • штамп про те, що ви залишили Україну не раніше 24 лютого 2022 року.

Будьте готові, що у вас можуть попросити й додаткові документи, залежно від того, де ви шукаєте житло.

Перший місяць безкоштовного проживання за кордоном – це зручна можливість освоїтися в новій країні, пройти всі процедури реєстрації, почати вчити мову та шукати помешкання на триваліший час. Але де шукати житло на подальший період? Волонтери зібрали перевірені сервіси для пошуку житла в тривалу оренду в різних країнах, а також інформацію про соціальне житло та компенсацію оренди країною перебування.

Де знайти юридичну консультацію?

Якщо вам потрібна юридична допомога, ви можете заповнити опитувальник на сайті – юристи опрацюють вашу заявку й дадуть максимально вичерпну відповідь. Консультація надається безкоштовно та якомога швидше, але інколи складні питання потребують ретельного дослідження, тому не варто очікувати відповіді раніше, ніж за добу.

Юристи-партнери консультують і приватних осіб, і бізнеси, які перемістилися за кордон. Щоб отримати дієву й корисну інформацію, надайте фахівцям якомога більше деталей вашої справи в спеціальній анкеті.

Де шукати психологічну допомогу?

Команда волонтерів обрала й рекомендує сервіси, які безкоштовно надають психологічну допомогу українцям, постраждалим від війни:

 • Vos у відповідь на ситуацію в Україні пропонує необмежену психологічну підтримку людям, постраждалим від війни. Експерти доступні 24/7, щоб вислухати, поговорити й дати корисну пораду;
 • Mindly – платформа, яка надає психологічну підтримку онлайн і відшкодовує витрати на психотерапію для українців, які постраждали від війни та наразі не можуть дозволити собі оплачувати терапію;
 • Krisenchat пропонує безкоштовні віртуальні професійні психологічні консультації через чат у режимі реального часу, цілодобово, без реєстрації та повністю конфіденційно.

Як владнати організаційні питання?

Житло, юридична й психологічна допомога – це топові запити українців за кордоном. Але в кожного своя ситуація, тому виникає і безліч інших питань на різні теми. Опинившись у чужій країні, важко зорієнтуватися і з усім розібратися самотужки. 

На порталі United for Ukraine можна знайти інформацію щодо таких країн тимчасового перебування: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Крім того, ресурс надає відповіді на найпоширеніші запитання.

 • Освітні послуги: безкоштовні освітні ресурси, які допоможуть знайти нову роботу або інтегруватися в новій країні, а також мовні курси, курси підвищення кваліфікації та освітні можливості для дітей.
 • Законний в’їзд у країну та проживання: як підготуватися до перетину кордону, які документи бажано мати при собі.
 • Фінансова підтримка, яку надають переселенцям з України у відповідній країні.
 • Медичні послуги: куди звертатися для отримання термінової допомоги, як оформити медичне страхування, де шукати спеціалізовану медичну допомогу.
 • Виїзд і перебування за кордоном з домашніми тваринами.
 • Працевлаштування: де шукати роботу, які документи для цього потрібні, які програми існують в обраній країні.
 • Соціальна підтримка для тих, хто її потребує: людей з інвалідністю, літніх людей, одиноких матерів, вагітних тощо.

Війна – це складне випробування для всіх українців. Але гуртуючись і допомагаючи одне одному, ми разом прямуємо до перемоги. Завдання United for Ukraine – ефективно підтримувати українців і під час війни, і після перемоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло