Капучино чи діамант: що купити за крипту

Капучино чи діамант: що купити за крипту

І як цей процес працює в Україні

Этот материал также доступен на русском языке
Капучино чи діамант: що купити за крипту
Фото: https://pixabay.com/

Криптовалюти пройшли довгий шлях від моменту свого створення, і їх вплив вже не обмежується онлайн-простором. Від повсякденних покупок до екстравагантних інвестицій – світ цифрової валюти швидко розширюється, і можливості тут безмежні. Незважаючи на нещодавнє зниження криптовалютного ринку, асортимент товарів і послуг, які можна придбати за допомогою криптовалюти, зростає по всьому світу. Це вже не лише футуристична концепція, а реальність, яка набирає обертів з кожним днем. Про більше ніж 20 варіантів того, що можна купити за допомогою криптовалюти, сьогодні розповіла Mind керуючий партнер SBSB Fintech Lawyers Юлія Барабаш

Незалежно від того, що ви шукаєте – технічні гаджети, одяг або навіть продукти, у вас є хороша можливість оплатити покупку своєю цифровою валютою.

Але це ще не все – світ криптовалюти також просувається в офлайн-покупках. Наприклад, в Україні можливості використання цифрової валюти швидко розширюються, і можливості дійсно захопливі.

Якщо понад сім років тому віртуальні активи були сприйняті багатьма як валюта даркнету, то сьогодні вони стали повноцінним платіжним інструментом.

Світ пропонує безліч можливостей за крипту

За даними Statista, у світі понад 300 млн криптокористувачів. Сьогодні за криптовалюту можна купити практично все – від стаканчика кави в Starbucks до приватного бізнес-джету. Ось кілька реальних кейсів.

  • Одяг. У бутиках Gucci та магазинах модного бренду Off-white можна розрахуватися криптовалютою.
  • Освіта. University of Nicosia та The Lucerne University of Applied Sciences and Arts приймають реєстраційні внески та оплату за навчання в біткоїнах.
  • Туризм. На сайті пошуку та бронювання авіаквитків Alternative Airlines приймають до оплати понад 100 видів криптовалют. Платформа Travala.com дозволяє мандрівникам бронювати хостели, готелі, вілли та апартаменти по всьому світу та купувати авіаквитки за віртуальні активи (понад 90). Бронювати номери в готельній мережі Pavilion Hotels & Resorts можна оплатити 40 різними криптовалютами.
  • Машини, яхти та літаки. Онлайн-дилер BitCars, автосалон Taabo Imports та каліфорнійський виробник Karma Automotive приймають оплату в криптовалюті. Намагаючись розширити свою аудиторію за рахунок криптоспільноти, криптоплатежі додали компанію Aviatrade, яка продає бізнес-джети, яхтні брокери Denison Yachting та The Yacht Break.
  • Мистецтво. Робота Бенксі «Laugh Now Panel A» стала першим лотом Аукціонного будинку Phillips, який оплатили в криптовалюті. Sotheby's пропонує покупцям розраховуватись у біткоїнах та ефіріумі й успішно продає коштовні камені за криптовалюту.
  • Ювелірні прикраси та дорогоцінні метали. Криптоплатежі приймають ювелірний будинок Stephen Silver Fine Jewelry, мережу REEDS Jewellers, Bitgild та European Mint. У 2023 році будуть виготовлені прикраси з колекції CryptoPunks NFT від Tiffany & Co, які у 2022 році компанія продавала онлайн за ETH.

Сервіс BitPay, який використовують понад 250 онлайн-магазинів, у співпраці з Metropolitan Commercial Bank випустив карту BitPay. Її приймають до оплати Hublot, Jomashop, Аdidas, Airbnb, Xbox, Google Play, Nintendo, Columbia, H&M, Walmart, Yankee Candle та інші компанії.

Читайте також: Криптовалюта йде в підпілля: НБУ заборонив виводити гроші з криптогаманців. Чому це ознака, що ринок готують до жорсткого регулювання

Ґаджети, продукти, ліки, бензин за крипту можна купити і в Україні

Згідно з даними ООН на конференції з торгівлі та розвитку, Україна посідає перше місце за рівнем прийняття криптовалют. У багатьох випадках на це вплинув Закон України «Про віртуальні активи», підписаний президентом Володимиром Зеленським 15 березня 2022 року. Сьогодні українці використовують криптовалюту майже як фіат. Тим паче, що для цього з'явилось багато можливостей навіть за складних воєнних умов.

Капучино чи діамант: що купити за крипту

Джерело: UNCTAD (серпень 2022 року)

Лідерами на українському ринку є два криптопроцесингові сервіси – WhitePay та Binance Pay. Перший розробив для оплати в фізичних магазинах термінали, а другий пропонує сплачувати офлайн за допомогою QR-коду.

З WhitePay співпрацюють інтернет-магазини електроніки CACTUS та «Техно Їжак», приймаючи в оплату більше ніж 130 криптовалют. Наприкінці 2020 року мережа «Фокстрот» взяла курс на цифровізацію продажів, але тільки в 2022-му інтегрувала сервіс Binance Pay для онлайн- та офлайн-оплат. Це перший в Україні роздрібний продавець електроніки, який пропонує покупцям такий спосіб платежів. Тільки за перший місяць після інтеграції понад 1000 клієнтів розрахувались цифровими активами! Сьогодні на сайті магазину для оплати замовлення можна вибрати і WhitePay.

Приємно, що в Україні криптовалюта стає щось звичним, оскільки її використовують навіть для розрахунків за продукти. Це можна зробити на сайті та в супермаркетах VARUS за допомогою криптогаманця та технології Binance Pay. Мережа винних магазинів OKWINE приймає оплату в криптовалюті онлайн та через POS-термінали в двох винних магазинах.

Свій шлях до криптотрансформації мережа АЗК WOG розпочала в 2017 році, але тоді не було великого запиту від користувачів і таких зручних криптопроцесінгових сервісів, як сьогодні. З вересня 2022-го на заправках WOG можна розрахуватися через Binance Pay.

Українські аптеки стали першими в Європі приймати до оплати криптовалюту! В січні 2023-го миттєві криптоплатежі за онлайн-замовлення оголосила мережа аптек ANC.UA.

З червня 2022 року група компаній DIM через авторизованих агентів продає нерухомість за стейблкоїни. Поки це єдиний в Україні забудовник, який пропонує клієнтам такий варіант оплати.

Читайте також: Отака тепер валюта. Як влаштований ринок криптоактивів і яка його роль у фінансовій системі

Що станеться з криптоплатежами далі?

Цифрові платежі стануть ще більш зручними, швидкими та безпечними. Це відбувається прямо зараз, оскільки багато проектів випускають криптодебетові картки, які дозволяють витрачати криптовалюту офлайн.

Криптобіржа Binance разом з корпорацією Mastercard у січні 2023 року оголосили про запуск банківської картки в Бразилії. Вона підтримує 13 віртуальних активів. Поки Binance Card тестується, але планується, що в подальшому її можна буде використовувати для розрахунків по всьому світу в партнерів платіжної системи Mastercard.

Проте в Україні пропонують не менш круті банківські послуги.

Зараз відбуваються нові зміни в банківській сфері, пов'язані з використанням криптовалют. Unex Bank та український фінтех-стартап Weld Money об'єднали зусилля та запустили в Україні першу криптокарту під назвою Weld. З її допомогою користувачі можуть легко та безпечно здійснювати платежі, використовуючи свою криптовалюту, яка автоматично конвертується в фіатні гроші.

Очевидно, що криптовалюти пройшли довгий шлях від вузького інтересу серед технічних ентузіастів. З розвитком онлайн-банкінгу та збільшенням популярності альтернативних способів оплати, таких як смартфони, годинники та навіть кільця, використання фізичних грошей поступово стає явищем минулого. Зростає кількість людей, які переходять на криптовалюту, і компанії починають це помічати, пропонуючи опції оплати криптовалютами.

Звичайно, все ще є стурбованість щодо фінансових та податкових ризиків, пов'язаних з віртуальними активами, але потенційні переваги використання криптовалют для повсякденних транзакцій важко ігнорувати. І з можливістю майбутньої легалізації та регулювання віртуальних активів, це тільки питання часу, коли ми побачимо ще більш захопливі новини у світі криптовалют. Тож готуймося, Україно, – фінансова революція вже тут!

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло