Цифрові рішення для ринку логістичних перевезень

Цифрові рішення для ринку логістичних перевезень

Бізнес перебудовує процеси, ставлячи на перше місце потимізацію та ефективність

Цифрові рішення для ринку логістичних перевезень

Український бізнес стрімко змінює підходи до закупівель і логістики. Після кількох років турбулентності підприємства шукають нові інструменти, які дозволяють заощадити час, мінімізувати ризики та поліпшити контроль над процесами. Традиційні методи поступаються місцем інноваційним рішенням, що дозволяють оптимізувати процеси та знижувати витрати. І однією з вагомих точок трансформації стають електронні комерційні закупівлі, наголошує в колонці Сергій Сагун, СЕО компанії SmartTender.

На прикладі логістичної галузі ми бачимо яскраву динаміку: якщо 2023 року на ринку комерційних закупівель було створено 4210 закупівель у сфері перевезень, то вже у 2024-му їхня кількість зросла до 7055, тобто понад 30 закупівель щодня. Це свідчить про зростання довіри бізнесу до відкритих і конкурентних інструментів закупівель та пошук автоматизованих рішень для розвитку бізнесу.

Одним із найвагоміших факторів для застосування електронних платформ є швидкість.

До прикладу, на майданчику SmartTender закупівлю можна створити буквально за 3 хвилини. Також завдяки цифровому майданчику компанії матимуть збільшення кількості постачальників (середнє значення – 4,7 компанії на одну закупівлю) та економію на торгах до 34%.

Така оптимізація процесу відкриває нові можливості для компаній: вони можуть миттєво реагувати на зміни в ринку, оголошувати закупівлі, отримувати конкурентні пропозиції й економити кошти. 

Серед цифрових рішень, які уже активно використовують:

  • автоматизоване створення закупівельних оголошень на основі замовлень; 
  • єдиний кабінет для централізованого управління закупівлями та логістичними підрядниками; 
  • інтеграцію з ERP-системами та CRM, щоб забезпечити зручний обмін даними;
  • доопрацювання системи під потреби замовника; 
  • можливості обирати постачальника не лише за ціною, а й за неціновими критеріями (зокрема, і з використанням індивідуальної формули найбільш економічно вигідної пропозиції);
  • аналітичний модуль на базі ШІ, що дозволяє аналізувати ринкові ціни, витрати за напрямками доставки, регіонами, постачальниками; 
  • системи сповіщень для запрошення до участі лише перевірених партнерів;
  • автоматичне підписання договору через сервіс електронного документообігу – наприклад, на майданчику SmartTender можна відразу направити договір на підписання через сервіс ЕДО Signy ;
  • інтеграція ЕДО із системами WMS та TMS і підтримка форматів підпису ЄС;
  • підтримка роботи з електронними ТТН, які забезпечують прозорість і контроль на кожному етапі перевезення.

Замість довгих ланцюгів погоджень і ручної роботи – автоматизовані процеси, збереження історії закупівель, аналітика та контроль. Це дозволяє логістичним компаніям зосередитися на головному – доставці.

Цифровізація закупівель – це не лише про зручність.

Це відповідь на сучасні виклики: від швидкої зміни умов постачання до необхідності підвищення прозорості та боротьби з тіньовими схемами. Це також крок до гармонізації з європейськими стандартами, де автоматизовані рішення давно стали нормою.

Тому ми продовжимо вдосконалювати наші рішення, аби зробити логістичні закупівлі ще простішими, прозорішими та вигіднішими.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло