Регіональний менеджер Crossover: «Людям більше не треба мігрувати, щоб отримати вищу зарплатню»

Регіональний менеджер Crossover: «Людям більше не треба мігрувати, щоб отримати вищу зарплатню»

Синан Ата – о фрилансе будущего, построение «облачных» команд и о том, что происходит с мировым рынком интеллектуального труда

Этот материал также доступен на русском языке
Регіональний менеджер Crossover: «Людям більше не треба мігрувати, щоб отримати вищу зарплатню»
Сінан Ата
Фото dailynewsegypt.com

Провідні світові компанії все частіше використовують хмарні технології, тому місце проживання працівника втрачає своє первинне значення. Віддалена робота – найбільший тренд світового ринку інтелектуальної праці. Фахівцям вона дасть більше можливостей для реалізації, а компаніям – доступ до найрозумніших людей планети.

Один з активних гравців у цьому швидкозростаючому сегменті – американська компанія Crossover, що займається рекрутингом топ-розробників у всьому світі. Клієнти Crossover переважно входять до списку Fortune 1000. Компанія надає дистанційну роботу тільки в довгостроковому форматі з повною зайнятістю.

Mind поспілкувався з Сінаном Атарегіональним менеджером Crossover, що відповідає за рекрутинг на висхідних ринках, про те, як проходить глобалізація ринку роботи.

– Хмарна робота фактично стирає кордони між державами. Які країни можуть сподіватися на успіх у цьому новому світі?

– Ті, в яких є якісна освіта. Але їхній перелік не такий очевидний, як може здатися на перший погляд. Наприклад, у США інвестиції на одного студента більші, ніж у інших країнах. Але у світі є багато регіонів, де історично більш розвинений STEM-напрямок (природничі та інженерні науки, технологія, математика). Переважно це стосується Східної Європи і Азії. Хмарна робота матиме неабиякий позитивний економічний вплив на ці регіони. Ставки зарплати, як відомо, встановлюються, виходячи з умов на локальних ринках. Протягом наступних 10 років людям більше не потрібно буде мігрувати з невеликих міст або слабо розвинених країн, щоб отримати кращі робочі місця. Настає епоха рівних можливостей для тих, хто готовий бути професіоналом топ-рівня.

– Чим хмарна робота, про яку ви кажете, відрізняється від аутсорсингу і фрілансу?

– Аутсорсингові компанії заробляють, користуючись низьким рівнем локальних зарплат. Їхнє завдання – отримати від замовника більше грошей, а розробнику заплатити менше. Але хмарні технології, як я вже казав, практично позбавляють поняття «локальна зарплата» сенсу. Чому першокласний фахівець повинен отримувати в декілька разів менше за своїх колег з розвинених країн? Фріланс-бізнес – це теж інше. У цьому форматі роботодавець кінець кінцем знаходить набір тактичних рішень (без гарантій якості), а не стратегічний підхід. Працівник – додаткові 5–10 годин роботи на тиждень без можливості кар'єри. Хмарна робота – це постійне довгострокове партнерство з 40-годинним робочим тижнем. Тут важливий момент – відбір кандидатів за допомогою тестування (цього не дає фріланс-біржа), а також організація роботи віддалених команд.

– Розкажіть на прикладі Crossover, як будуються віддалені команди.

– По-перше, для нас велике значення має досвід – ми перевіряємо кожного члена команди. По-друге, комунікаційні навички. У багатокультурному віддаленому середовищі вони мають вирішальне значення. По-третє, почуття відповідальності та здатність керувати особистим порядком денним. По-четверте, ми враховуємо тимчасові зони. Це не обов'язково, але по можливості ми збираємо п’ять-сім фахівців з близьких часових поясів, щоб спростити онлайн-зустрічі. Також ми намагаємося враховувати питання культурної взаємодії, тому що навіть у одній країні є регіони, мови і культура, що історично склалися по-різному. З нашого досвіду можу сказати, що такі команди створюються за декілька тижнів, а успішна співпраця із замовником може тривати протягом декількох років. У цьому сенсі хмарна робота не відрізняється від звичної офісної праці.

– А як щодо корпоративної культури для віддалених працівників?

– Люди часто асоціюють термін «корпоративна культура» зі столами для пінг-понгу або кріслом-мішком у офісному інтер'єрі. На мій погляд, корпоративна культура – це, головним чином, загальна система переконань, якими керується працівник день у день.

Спільнота висококваліфікованих, працьовитих, орієнтованих на ефективність людей, які постійно працюють над особистісним зростанням – можуть працювати в хмарі в єдиній команді. Майбутнє роботи як такої змусить нас навчитися створювати міцні довірчі відносини між людьми в усьому світі.

– Які компанії сьогодні найактивніше наймають хмарних співробітників?

– Багато стартапів, але не тільки. Незалежно від розміру, компанії з чітким баченням та інноваційним характером більш схильні до створення дистанційних робочих місць. Оскільки хмарна заробітна плата – це концепція, яку ми створили, дозволю собі згадати деяких наших клієнтів: Aurea Software, Ignite, DevFactory, Versata, Upland, RedKnee, Jive. Деякі з них уже хмарні на 100%. Деякі все ще знаходяться на перехідному етапі.

– Які професії будуть затребувані на ринку дистанційної роботи перш за все?

Робота у хмарі: що відбувається зі світовим ринком інтелектуальної праці
Сінан Ата
Фото з особистого архiву
sinanata.com

– У глобальному сенсі можна виділити два трендові напрямки. Передусім це, звичайно, розробники програмного забезпечення. Зокрема, є великий запит на фахівців, компетенція яких пов'язана з хмарними технологіями і оптимізацією баз даних. Також у найближчі 5–10 років стануть затребувані Growth Hackers – фахівці зі сфери маркетингу, які займаються просуванням компаній, використовуючи незвичайні інноваційні рішення. А взагалі, якщо в минулому шукали спільні менеджерські навички, то сьогодні шукають вузькі, специфічні вміння. У нашому портфелі близько 70% пропозицій пов'язані з ІТ. Решта 30% – це вакансії у сфері фінансів, управління проектами, операційний менеджмент тощо.

– Розробників з яких країн ви залучаєте найактивніше?

– З Румунії, Росії, Польщі, Туреччини, Індії та Пакистану. Я вважаю, що це пов'язано з якісною освітою в цих країнах. Також нас цікавить Бразилія, Аргентина і Мексика. Загалом ми працюємо з людьми зі 108 країн. Навіть у Африці є гідні кандидати. Поки що головне, щоб вони жили у великих містах, де є гарний інтернет-зв'язок. Тобто іноді це питання інфраструктури, але розумні люди є будь-де.

– Які плани Crossover щодо України?

– Ми також бачимо тут великий потенціал. У наших планах організація регулярних турнірів, які проводитимуться в різних містах (вже відбулося чотири турніри у Львові і Києві. – Mind). На кожному з них ми хочемо збирати по 50–200 осіб, як правило, 1% починають працювати з Crossover. Таким чином, крок за кроком ми формуватимемо сильну представленість українських партнерів (у Crossover дистанційних співробітників вищої кваліфікації називають виключно партнерами. – Mind) у мультикультурних хмарних командах. Протягом найближчого року ми плануємо відібрати тут 200 розробників.

– Як ви оцінюєте українських фахівців?

– З нами вже успішно працює 30 українців. Можна сказати, що за манерою працювати вони схожі на колег з Румунії та Польщі. У них гарна освіта і хороша робоча етика.

– У нашому світі все змінюється дуже швидко. Як ви вважаєте, у нас є шанс на прорив?

– Можливо, це не дуже добре відомо світу, але ваша країна зробила великий внесок у появу багатьох великих продуктів, які відзначилися глобальними успіхами за останні 20 років. Мені здається, Україна дійсно може використовувати свій багатий досвід аутсорсингу для самостійного творення. Ми зробимо все можливе, щоб підтримати Україну на цьому шляху.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло