mind
Знову понеділок: як не лише пережити початок тижня, а й зробити його продуктивним

Знову понеділок: як не лише пережити початок тижня, а й зробити його продуктивним

П'ять підказок від успішних підприємців, які допоможуть вам впоратися з понеділками

Цей матеріал також доступний російською
Знову понеділок: як не лише пережити початок тижня, а й зробити його продуктивним
Фото: Shutterstock

Переглядаючи соціальні мережі в понеділок зранку, можна потонути в постах, сповнених болю від того, що почався ще один робочий тиждень. Проте понеділки з нашого календаря навряд чи кудись подінуться найближчим часом, тому єдине рішення – спробувати зробити їх приємнішими і більш продуктивними. За матеріалами Forbes.

Підприємцям часто доводиться знаходити нові способи бути продуктивними. Вони самостійно керують бізнесом, виконують багато ролей та не мають такої розкоші, як можливість іноді відлинювати від роботи. Тому пропонуємо п'ять підказок від успішних підприємців, які допоможуть вам впоратися з «понеділковою хворобою».

1. Ставте пріоритети як чемпіон

Без належного планування та визначення пріоритетів продуктивність летить в смітник. Не дайте понеділку застати вас зненацька. «Мій секрет продуктивного понеділка ховається у тому, що я роблю в п’ятницю, – каже Джон Раш, засновник C7 Device Recycle. – Останню годину п’ятниці я витрачаю на планування наступного тижня та перевіряю, що пріоритетні справи занесені в календар». 

2. Плануйте заздалегідь

Коли ви керуєте бізнесом, ви повинні замислюватися, чого хочете досягти в кожен день тижня, і від цього залежатиме, який вигляд матиме ваш план. Як радить Рей Блекні, директор LiveLingua, «якщо ви хочете зробити понеділок продуктивнішим, вам варто продумати цілі та очікування від ваших четвергів та п’ятниць».

Коли ви складаєте список справ на понеділок, подумайте, чого ви хочете досягти до кінця тижня. Чи наближують вас сьогоднішні завдання до вашої тижневої цілі? Якщо ні, то перенесіть ці завдання на менш завантажений день.

3. Не плануйте легковажних зібрань

Зустрічі, звісно, дають відчуття продуктивності, проте правда полягає в тому, що більшість з них – лише згаяний час. Якщо члени вашої команди хочуть переглянути стару інформацію чи прагнуть учепитися за випадкові ідеї, не варто збирати всіх заради цього в понеділок. «Ранок понеділка – це найважливіший час, – каже Стів Халімі, директор Express-Glasses. – Лише якщо під час зборів буде задіяна кожна часточка креативності та концентрації її учасників, їх варто проводити. Якщо ні – понеділок неправильний день для подібних зібрань».

4. Заплануйте щось, чого будете з нетерпінням чекати

«Заплануйте улюблену справу на самий початок понеділка, – радить Ерік Хуберман, директор Hawke Media. – Я зазвичай планую улюблені дзвінки та очікувані зустрічі на понеділок, щоб задати гарний тон всьому тижню». 

5. Подбайте про своє тіло

Існують науково підтверджені способи покращити роботу мозку, що призводить до більшої продуктивності. Коли ви багато працюєте, легко з’їсти булочку з кавою та назвати це сніданком. «Харчування має прямий вплив на роботу мозку. Коли рівень глюкози в порядку, концентрація краща, – зазначає Алехандро Чабан, засновник Yes You Can!. – Заздалегідь плануйте прийоми їжі та обирайте більш здорове меню. Потім складіть розклад та дотримуйтесь його. Заведіть будильник, якщо треба. Якщо їсти частіше та невеликими порціями, то рівень глюкози буде більш збалансованим». Говорячи про здоров’я, не варто забувати і про фізичні вправи. Їх слід робити щодня, а в понеділок й поготів.

Якщо ви ненавидите понеділки, то цьому може бути дві причини: або ви привчили себе вірити, що вони погані, або ви не намагалися їх оптимізувати. Але якщо підійти до проблеми креативно, то можна не лише покращити свою продуктивність на початку тижня, але й почати з нетерпінням чекати на черговий понеділок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті