mind
Мобільні оператори почали новий виток цінових війн

Мобільні оператори почали новий виток цінових війн

Як довго абоненти зможуть знімати вершки

Цей матеріал також доступний російською
Мобільні оператори почали новий виток цінових війн
Фото: pixabay.com

З 10 жовтня «Київстар» виводить на ринок нову лінійку тарифів для препейд- і контрактних абонентів, яка, на думку президента компанії Петра Чернишова, покликана порвати ринок. Чи вдасться? «Київстар» став третім мобільним оператором, що запустив низькі тарифи за великий обсяг дата-трафіка. Боротьба розгортається за залучення дата-абонентів – мобільних користувачів, які фактично «живуть» у мережі.

Початок війни. Першим спробував перетягнути на себе 3G-абонентів lifecell. У червні мобільний оператор випустив тариф «Жара». 10 ГБ 3G-інтернету, 10 ГБ на YouTube та інші відеосервіси, безліміт на користування Facebook і месенджером BіP – лише за 50 грн. У той час ціна була демпінговою порівняно з тарифами колег. «Найважливіший мій КРI – трансформація компанії в цифрового оператора №1 на українському ринку», – пояснив в інтерв'ю Mind головний виконавчий директор lifecell Ісмет Язиджи

Проба пера вдалася. Раніше в прес-службі оператора повідомляли, що новий тарифний план зайняв значну частку в загальному обсязі продажів. Однак до тарифу «Жара» можна було підключитися до 30 вересня. Нині у lifecell найнижча ціна за 3G-інтернет – у тарифному плані «Смартфон 3G +» (0,75 ГБ за 40 грн на місяць).

Мобільні оператори почали нове коло цінових війн

А 20 ГБ оператор продає вже за 200 грн на місяць у тарифі «Абсолютна свобода». Також він заманює клієнтів цим обсягом трафіка, пропонуючи взяти участь у акції «Екстра 20 ГБ».

Мобільні оператори почали нове коло цінових війн

У відповідь «Vodafone Україна» вирішив не розмінюватися на дрібниці. І через місяць після виведення на ринок «Жари» запустив свою Unlim 3G-лінійку. Найнижчий тариф у ній також продавався по 50 грн, але за 30 днів безлімітного 3G-інтернету. Втім, був нюанс: при скачуванні понад 3 ГБ на день швидкість обмежувалася до 800 Кбіт/с. Зараз у лінійці залишився тільки тариф Unlim 3G Plus за ціною 75 грн – і не за місяць, а за чотири тижні. Найдешевший доступ в інтернет оператор наразі пропонує в лінійці RED (1 ГБ за 40 грн).

Мобільні оператори почали нове коло цінових війн

Відповідь «Київстару». Мобільний оператор довго не реагував на «підступи» конкурентів. Як з'ясувалося пізніше – невипадково: за цей час аналізував баги колег. «Наш безліміт буде чесніше «червоного», – скористався нагодою «прорекламувати» конкурента Петро Чернишов, пояснюючи журналістам нововведення нової лінійки за тиждень до її запуску. – Не буде заборони на торренти і роздавання інтернету (коли користувач робить свій телефон Wi-Fi-спотом). У нашому безліміті не буде драматичного зниження швидкості після певної межі. Оплачуватися він буде за місяць, а не за 28 днів, як у «червоного».

Утім, президент «Київстару» трохи лукавить. Всі ці «смаколики» доступні не у всіх нових тарифах лінійки. Для препейд-абонентів мобільний оператор запустив чотири тарифних плани: «Безлім Розмови» (45 грн на місяць), «Безлім Соцмережі» (65 грн), «Безлім Відео» (95 грн) і «Максимальний Безлім» (155 грн). У прес-службі компанії пояснили, що кожен з них відповідає потребам різних груп абонентів.

Мобільні оператори почали нове коло цінових війн

«Безлім Розмови» та «Безлім Соцмережі» пропонують збалансований пакет послуг: безлімітні дзвінки всередині мережі, 500 МБ і 3000 МБ мобільного інтернету, відповідно, хвилини для дзвінків на мережі інших мобільних операторів та нетарифікований доступ до соціальних мереж і низки освітніх сервісів. У тарифі «Безлім Відео» – повноцінний безлімітний доступ до додатка YouTube. Нетарифікованими залишаються музичні та відеододатки Zvooq, Fonoteka, Megogo, Divan.TV і «Домашнє ТБ». У тарифі «Максимальний Безлім» дзвінки в мережі «Київстар» і мобільний інтернет – без обмежень.

Для контрактних абонентів ввели п'ять нових тарифів: «Безлім» (95 грн на місяць), «Безлім Extra» (155 грн), «Безлім Silver» (350 грн), «Безлім Gold» (650 грн) і «Безлім Platinum» (1000 грн).

Мобільні оператори почали нове коло цінових війн

Також в «Київстарі» врахували і власну попередню помилку: нові пакети послуг не нав'язуватимуться. Абонентів не стануть автоматично переводити на нові тарифні плани, уточнили Mind в прес-службі мобільного оператора. Нагадаємо, раніше «Київстар» оголосив про автоматичне переведення своїх контрактних абонентів на нові тарифи з 1 вересня, чим викликав шквал негативних відгуків мобільних користувачів у соцмережах.

У підсумку за співвідношенням «ціна – обсяг послуг» зараз виграє «Київстар». Чи довго протримаються ці вигідні тарифи, в компанії не уточнюють. «Поспішайте купувати – буде дорожче, – віджартувався Петро Чернишов на зустрічі з журналістами. – А якщо серйозно, звичайно, ми плануємо неухильно ростити ARPU. Буду дуже щасливий, якщо середній чек збільшуватиметься хоча б на 10% на рік».

Чи буде новий виток цінової війни? «Vodafone Україна» і lifecell поки не розголошують, який удар у відповідь готують для конкурента. У прес-службі третього мобільного оператора уточнили, що вони планують випустити на ринок нові вигідні пропозиції та акції. Однак не будуть позиціонувати їх як «відповідь Чемберлену».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті