5 TED-виступів, які допоможуть розвинути креативність

5 TED-виступів, які допоможуть розвинути креативність

Креативні поради від ТЕD-доповідачів, що надихають

Этот материал также доступен на русском языке
5 TED-виступів, які допоможуть розвинути креативність
Фото: pixabay.com

Пропонуємо вашій увазі добірку TED-виступів, які допоможуть зрозуміти, звідки беруться нові проривні ідеї, як творити впевненіше, а також що креативність – не прерогатива геніїв й всі ми здатні створювати щось нове. У всіх виступах доступні українські або російські субтитри. 

«Ваш невловимий творчий геній», Елізабет Гілберт

Елізабет Гілберт розмірковує про неможливі речі, яких ми очікуємо від художників і геніїв, і пропонує радикальну ідею: замість того щоб шукати рідкісних геніїв, розвивати того «генія», що є всередині кожного з нас. Веселий, особистий та динамічний TED-виступ.

«Як побудувати свою творчу впевненість», Девід Келлі

Чи ділять людей у вашому учбовому закладі або на роботі на «креативних» та «практичних»? Безсумнівно, вважає Девід Келлі. Творчість не є прерогативою лише обраних. Розповідаючи історії зі своєї дизайнерської кар'єри та свого життя, Девід Келлі пропонує способи побудови впевненості для того, щоб створювати щось нове.

«Несподівані звички оригінальних мислителів», Адам Грант

Як творчі люди придумують чудові ідеї? Організаційний психолог Адам Грант вивчає «оригіналів»: мислителів, які не лише мріють про нові ідеї, але й вживають заходів, щоб зробити їх реальністю. У цьому виступі ви почуєте про три несподівані звички «оригіналів» – у тому числі й про те, що робити, якщо вас спіткала невдача. «Найбільші оригінали – це ті, хто найбільше разів провалився, тому що це ті, хто спробував найбільше разів, – говорить Грант. – Необхідно багато поганих ідей, щоб отримати декілька хороших».

«4 уроки творчості», Джулі Бурштейн

Радіоведуча Джулі Бурштейн займається тим, що постійно спілкується з творчими людьми – і у цьому TED-виступі пропонує чотири уроки про те, як створювати щось нове, незважаючи на сумніви, страх втрати чи боязнь викликів. Послухайте, як до креативності ставляться кінорежисер Міра Найр, письменник Річард Форд, скульптор Річард Серра та фотограф Джоел Мейеровіц.

«Казки про творчість та гру», Тім Браун 

Дизайнер Тім Браун розповідає про потужний зв’язок між творчим мисленням і грою – з багатьма прикладами, які ви можете спробувати вдома (і одним, який, можливо, пробувати не варто).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло