Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Найдорожче розлучення в історії: колишня дружина засновника Amazon отримала $35 млрд

Найдорожче розлучення в історії: колишня дружина засновника Amazon отримала $35 млрд

Маккензі Безос раптово стала третьою найбагатшою жінкою у світі

Цей матеріал також доступний російською
Найдорожче розлучення в історії: колишня дружина засновника Amazon отримала $35 млрд
Джефф та Маккензі Безос
Фото: DR

У січні 2019 року 55-річний засновник компанії Amazon Джефф Безос у себе в Twitter-акаунті написав, що розлучається з дружиною – Маккензі Безос. Разом вони прожили майже три десятка років і виховали чотирьох дітей. Причиною розлучення стали нові відносини Безоса: він зустрічається з 49-річною актрисою і ведучою Лорен Санчес. Американські ЗМІ відзначають, що Безоси розійшлися полюбовно, а Маккензі не стала судитися за половину статків.

Що отримала Макк​ензі?

Довгий час ЗМІ гадали, яку суму отримає Маккензі Безос як «відступні». Вважалося, що йдеться як мінімум про половину активів Джеффа. На момент розлучення він був найбагатшою людиною у світі зі статком у $133 млрд, отже, його дружина могла розраховувати як мінімум на $66 млрд. Якби так сталося, Маккензі Безос стала б найбагатшою жінкою світу і увійшла до топ-20 найбагатших людей на планеті. Щоправда, у момент анонса інформації про розлучення подружжя Безос не відповідало на фінансові питання, взявши паузу.

З відповіддю Маккензі повернулася на початку квітня. У своєму Twitter-акаунті вона зробила лише один запис: за її словами, їй дістанеться лише 25% від пакета акцій, яким володіє її чоловік. Папери оцінюються в $37,5 млрд – це близько 4% від всієї компанії. Все інше – майже $100 млрд – залишається у Джеффа. Навіть більше, за ним зберігається право голосу за акціями Маккензі. Також вона відмовляється від претензій на інші бізнеси колишнього чоловіка – видання Washington Post і космічну компанію Blue Origin.

$37,5 млрд – це багато чи м​ало?

Завдяки цим грошам Маккензі Безос стає третьою найбагатшою жінкою на планеті. Зараз вона поступається Еліс Уолтон, донці засновника Walmart ($45 млрд), і Франсуазі Беттанкур-Мейер, спадкоємиці косметичної компанії L'Oreal ($53 млрд).

Ці гроші дозволять їй посісти 25-й рядок загального рейтингу Forbes. Її статки вищі, ніж у засновника лакшері-імперії Kering (Saint Laurent, Gucci) Француа Піно ($35 млрд) і засновника Nike Філа Найта ($34 млрд). Іншими словами, Маккензі Безос – казково багата самотня жінка.

Незважаючи на розлучення, перше місце в списку Forbes зберігає за собою і Джефф Безос – на момент підготовки матеріалу його оцінюють у $151 млрд. Навіть якщо відняти частку Маккензі, він залишиться найбагатшою людиною на планеті. У його найближчого «суперника» Білла Гейтса, засновника Microsoft, лише $99 млрд. Поки що Forbes не став розділяти подружжя Безос, але позначив позицію Джеффа в списку найбагатших як «Джефф Безос і сім'я».

Наразі це найдорожче розлучення у світовій історії. Ще ніхто і ніколи не отримував так багато при розпаді заможних сімей.

Чим займається ​Маккензі?

Дружина Безоса не така відома, як її чоловік. Основна її «спеціалізація» – письменництво, хоча за все життя вона видала лише дві книги. Перша, The Testing of Luther, вийшла у 2005 році. Того ж року книга отримала American Book Award. Її друга книга Traps була опублікована вісім років по тому, у 2013-му.

Як зміниться життя Маккензі після розлучення – невідомо. Швидше за все, вона продовжить писати, а також займеться благодійністю.

Mind вирішив згадати інші «найдорожчі» розл​учення, інформація про які з'являлася у світових ЗМІ. 

Алек і Джослін Вільденштейн. Алек – американський мільярдер французького походження, арт-дилер. Його дружина після офіційного розлучення отримала $3,8 млрд. Причому перша виплата склала $2,5 млрд, після чого Джослін додатково отримувала $100 млн на рік протягом 13 років.

Руперт Мердок і Анна Торв. У результаті шлюборозлучного процесу дружині медіамагната дісталося $1,7 млрд. Подружжя прожило разом 31 рік, а після розлучення кожний з них швидко влаштував своє нове особисте життя: Руперт одружився через 17 днів, а Анна вийшла заміж через шість місяців.

Білл і Сью Гросс. Після розлучення з чоловіком, який керував фондом Pimco, Сью отримала $1,3 млрд, а Білл у 2018 році втратив місце в списку Forbes 400.

Берні та Славіка Екклстоун. Берні – колишній керівник «Формули-1». Розлучившись після 24 років шлюбу, дружина отримала $1,2 млрд. Причина розставання досі остаточно не відома, при цьому шлюборозлучний договір складався з 256 сторінок.

Гарольд Хамм та Анна Арнал. Спочатку американський залізничний магнат Хамм виписав своїй дружині чек на $975 млн, але потім вона побажала отримати більшу частку від його статків у $13,7 млрд. Правда, суд був на боці чоловіка. У результаті Анні за підсумком 26 років шлюбу дісталося $974 790 317.

Стів та Елейн Вайн. Коли засновники казино-гіганта Wynn Resort розлучилися, Елейн, яка брала участь у розвитку компанії, отримала від чоловіка $850 млн. Сам процес розлучення був досить довгим і закінчився повним вигнанням Елейн з компанії.

Рой і Патрісія Дісней. Рой – племінник засновника Disney Уолта Діснея. Пара прожила в шлюбі 52 роки, а розлучилися вони, коли чоловікові було 77, а дружині – 72 роки. Патрісія отримала половину від $1,3 млрд Роя, після чого він випав зі списку Forbes 400.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті