Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Таємниці медичного стартапу Кремнієвої долини: навіщо читати «Дурну кров» Джона Керрейру

Таємниці медичного стартапу Кремнієвої долини: навіщо читати «Дурну кров» Джона Керрейру

Коли амбіції заганяють проект у глухий кут

Цей матеріал також доступний російською
Таємниці медичного стартапу Кремнієвої долини: навіщо читати «Дурну кров» Джона Керрейру

Бекґраунд. Книга розповідає реальну історію медичного стартапу. Theranos називають найбільшою аферою сучасності. Його 22-річна засновниця на ім'я Елізабет Холмс розробила нібито інноваційну систему для швидкого і точного аналізу крові та переконала вкластися в проект топових американських інвесторів. Передбачалося, що пристрій, створений Холмс, проаналізувавши лише краплю крові пацієнта, дозволить оперативно регулювати дозування ліків. На роботу в Theranos стікалися представники найбільших проектів на кшталт Apple. Здавалося, що Theranos стане технологічним проривом.

Однак технологія, придумана Холмс, виявилася нежиттєздатною, і це не вдалося тримати в таємниці вічно. Коли інформація спливла, оціночна вартість компанії миттєво впала з $9 млрд до нуля.

Американський журналіст Джон Керрейру, вирішивши висвітлити історію злету і падіння Theranos, взяв понад 150 інтерв'ю, поспілкувавшись з 60 колишніми співробітниками стартапу. Книга стала бестселером Amazon і ось тепер дісталася України. Офіційні продажі книги «Дурна кров. Таємниці та брехні стартапу Кремнієвої долини» українською мовою від видавництва BookChef стартують 20 квітня 2019 року. Mind пощастило стати одним з перших читачів обмеженого прес-тиражу.

Оригінальна назва: Bad Blood: Secrets and Lies in a Silicon Valley Startup

Видавництво: BookChef

Наклад: 3500 екземплярів

Сюжет. У 2014 році засновниця і виконавчий директор Theranos Елізабет Холмс була широко відома як «жінка – Стівен Джобс». Її стартап обіцяв втілити в життя революційну медичну технологію, яка зробить аналіз крові більш швидкою і простою процедурою, яку можна проводити вдома. За підтримки інвесторів, таких як Ларрі Еллісон і Тім Дрейпер, Theranos продала акції в рамках раунду зі збору коштів, а компанія була оцінена в понад $9 млрд.

Однак багатообіцяючий проект виявився корпоративним шахрайством, побудованим на брехні, інтригах і маніпуляціях. Амбіції Холмс стали останнім цвяхом у труну Theranos. Незважаючи на декілька років наполегливої ​​роботи, співробітникам стартапу не вдалося отримувати точні й правдиві результати кожного разу після взяття аналізу. Проблема була ось у чому: Елізабет Холмс наполягала, щоб усі маніпуляції проводилися з крихітною краплею крові, якої банально не вистачало для точного результату. Якщо вірити спогадам екс-співробітників стартапу, Холмс взагалі була одержима мініатюрністю. Вона вимагала, щоб і сам пристрій, і картридж, в який поміщалася крапля крові для аналізів, були непристойно компактними. Так честолюбство засновниці стартапу зіграло з нею злий жарт.

Деякий час, коли неефективність проекту вже стала очевидною, Холмс вдавалося приховувати це навіть від співробітників компанії. Колишні підлеглі та колеги з жахом згадують гнітючу атмосферу, постійне перебування під наглядом, постійні заборони на розголошення інформації та навіть на обговорення деталей проекту між співробітниками різних відділів. Повною картиною того, що відбувається, могла володіти лише сама Холмс, однак і це не врятувало нерентабельний проект – мильну бульбашку – від краху.

Вам сподобається, якщо: ви молоді та амбітні, а в центрі вашого персонального всесвіту – мрія відкрити свою справу і заробити на ній свій перший, другий і третій мільйон.

Вам не сподобається, якщо: ви не захоплені гонкою технологій і ніколи не цікавилися тим, як в Кремнієвій долині створюються гучні імена та масштабні проекти.

Головна причина прочитати. Кремнієва долина – блакитна мрія багатьох українських стартаперів. Кожен другий мріє про те, що його проект опиниться поруч з Apple і Google і, покинувши свій затишний офіс в кав'ярні неподалік, він зможе спілкуватися з геніальними умами XXI століття, створюючи історію за філіжанкою кави. Однак не всі стартапи Кремнієвої долини добре «закінчують», і історія Theranos тому доказ.

Книги, які напевно зацікавлять тих, кому сподобалася «Дурна кров»:

«Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях», Тимур Ворона

Тайны медицинского стартапа Кремниевой долины: зачем читать «Дурну кров» Джона Керрейру

Ця книга – збірник, що складається з 14 історій успішного українського IT-бізнесу. Багато з нас з цікавістю спостерігають за закордонними інноваційними стартапами, часом не підозрюючи, що в Україні теж знайдеться кілька компаній, чий успіх можна сміливо ставити за приклад.

«Стартап на мільйон» розповідає про нове покоління українців, які ризикнули відкрити свій бізнес і заробили на ньому мільйони. У центрі уваги такі проекти, як Depositphotos, Genesis, Macpaw, Prom.ua, Rozetka.ua, Jooble, ПриватБанк та інші успішні компанії.

«Мета. Процес безперервного вдосконалення», Джефф Кокс, Еліяху Голдратт

Тайны медицинского стартапа Кремниевой долины: зачем читать «Дурну кров» Джона Керрейру

Еліяху Голдратт – вчений, педагог і бізнес-гуру, є також і автором теорії обмежень, в якій описав концепцію постійного вдосконалення процесу для досягнення мети.

Його книга «Мета» дозволить зрозуміти глобальні принципи, що застосовуються у виробництві, визначити і позбутися слабких місць проекту і навіть перенести нові підходи в життя поза офісом. Голдратт не пропонує читачам готові бізнес-поради, а подає захопливу історію про людей, які намагаються зрозуміти, що рухає їх світом і як поліпшити цей процес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті