Залишатися людьми: 5 TED-виступів про те, як підтримувати здорову дискусію

Залишатися людьми: 5 TED-виступів про те, як підтримувати здорову дискусію

Чому важливо припинити суперечки й навчитися чути співрозмовника

Этот материал также доступен на русском языке
Залишатися людьми: 5 TED-виступів про те, як підтримувати здорову дискусію
Pixabay.com

Незважаючи на те, що два тури виборів президента України позаду, і голоси підраховані, політичні дискусії між фанатами з обох таборів не вщухають. Більш того, часто з аргументованих діалогів вони перетворюються на обмін особистими образами.

Mind пропонує читачам добірку з п'яти яскравих TED-виступів, які допоможуть загладити гострі грані при спілкуванні з представниками «іншого табору» і перш за все залишитися людьми.

Джулія Галеф: «Чому ви вважаєте, що маєте рацію – навіть якщо помиляєтеся»

Ви солдат, схильний захищати свою точку зору за всяку ціну, або розвідник, якого підігріває цікавість? Уміння робити точні прогнози й приймати рішення в основному залежить від вашого способу мислення. Джулія Галеф досліджує основні особливості цих двох світоглядів і те, як вони формують нашу інтерпретацію того, що відбувається, на прикладі Франції XIX століття.

Чого ви найбільше бажаєте? Чи прагнете ви відстоювати свої власні переконання або хочете побачити світ настільки ясно, наскільки це можливо?


Робб Уїллер: «Як краще вести політичні бесіди»

Робб Уїллер вивчає сили, які об'єднують і розділяють людей. Як соціальний психолог, він досліджує моральні цінності, що є не лише джерелом протистояння, а й можуть бути використані для об'єднання людей. Уїллер ділиться думкою про те, як ми могли б подолати ідеологічну прірву, і пропонує кілька інтуїтивних порад для того, аби бути переконливішими в розмові про політику.


Деніел Г. Коен: «В ім'я аргументів»

Навіщо ми сперечаємося? Звичайно ж, для того, щоб переконати своїх опонентів у їхній неправоті і, головне, перемогти! Філософ Деніел Г. Коен демонструє, як працює загальноприйнята сьогодні форма суперечки – війна, у якій одна людина має виграти, а інша – програти. І саме через неї ми втрачаємо справжні переваги залучення в активну дискусію.


Селеста Хелді: «10 способів отримати трохи кращу бесіду»

Чи видаляли ви коли-небудь друзів із Facebook через їхні висловлювання про політику, релігію або спосіб життя? А як йдуть справи з реальністю? Можливо, поза інтернетом ви уникаєте зустрічей з людьми, з якими вам некомфортно спілкуватися? Селеста Хедлі кілька десятиліть працювала радіоведучою, і тому вона обізнана щодо складових гарної розмови: чесність, стислість, ясність і здоровий обсяг слухання.

У своєму виступі для TED вона ділиться 10 корисними правилами для кращої бесіди. «Вийдіть до зовнішнього світу, поговоріть з людьми, послухайте людей», – радить вона.


Йонас Гар Стьоре: «На захист діалогу»

У політиці вважається нелогічним вступати в діалог з екстремістськими групами, радикалами і терористами, а також із країнами, що їх підтримують. Однак Йонас Гар Стьоре, міністр закордонних справ Норвегії, вірив у користь відкритої дискусії навіть при істотних відмінностях у цінностях. Він вважає, що це допоможе зміцнити загальну безпеку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло